Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

"Nie jestem głuchy na to, co dzieje się w mieście". D. Beger skomentował sprawę referendum

 • Dodano: 2020-01-20 09:00, aktualizacja: 2020-01-24 14:56

W ubiegły piątek 6 mieszkanek Świętochłowic złożyło w Urzędzie Miasta Świętochłowice powiadomienie o zamiarze wystąpienia z inicjatywą przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania prezydenta Daniela Begera. Kobiety zarzucają prezydentowi m.in. "kolesiostwo", odstraszanie inwestorów i brak płynności finansowej miasta. W weekend prezydent, który przebywał na urlopie, skomentował sprawę na Facebook'u.

"Nie jestem głuchy na to, co dzieje się w mieście"

Prezydent Daniel Beger nagrał krótki filmik, w którym informuje, że pomimo urlopu "nie jest głuchy na to, co dzieje się w mieście". Zapowiedział także, że ładuje baterie, by być gotowym do kontynuowania obranego przez siebie w 2018 roku planu.

- Pozdrawiam wszystkich spod słowackich Tatr. To tutaj spędzam wakacje z rodziną i to tutaj ładuje baterie, które będą potrzebne do tego, żeby kontynuować prace, które obrałem 14 miesięcy temu. Oczywiście spędzając tutaj czas, nie jestem głuchy na to, co dzieje się w mieście. Patrząc na dzisiejsze wydarzenia, powiem tylko tyle: szanuje prawa demokracji i będę reagował zgodnie z prawem. Natomiast jestem też przekonany, że większość z Was widzi właściwy kierunek, jaki obraliśmy w listopadzie 2018 roku. [...] My wszyscy będziemy gotowi do tego, żeby realizować ten plan, obrany przeze mnie w 2018 roku - mówił prezydent Beger.

Referendum w sprawie odwołania prezydenta Daniela Begera

W ubiegły piątek 6 mieszkanek Świętochłowic złożyło w Urzędzie Miasta Świętochłowice powiadomienie o zamiarze wystąpienia z inicjatywą przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania prezydenta Daniela Begera. Kobiety zarzucają prezydentowi m.in. "kolesiostwo", odstraszanie inwestorów i brak płynności finansowej miasta. Pod wnioskiem podpisały się: Beata Łukasiak, Katarzyna Posmik, Aneta Solich, Dorota Chojnacka, Teresa Stondzik oraz Wioletta Czernecka.

Inicjatorzy referendum zarzucają prezydentowi także m.in. brak płynności finansowej miasta, złą sytuację finansową szpitala powiatowego, bak dialogu z nauczycielami i odstraszanie potencjalnych inwestorów.

- Chodzi przede wszystkim o firmę Panattoni, która chciała stworzyć 500 miejsc pracy w Świętochłowicach, a dodatkowo 400 mln zł zasilałoby budżet gminy. Jeżeli nasze miasto stać na takie pomyłki, to ja nie widzę w Świętochłowicach miejsca w dla prezydenta Daniela Begera – mówiła w piątek Beata Łukasiak.

Gmina ma 14 dni na przekazanie grupie inicjatywnej informacji dotyczącej liczby wyborców, co związane jest z wymaganą liczbą podpisów pod wnioskiem o referendum oraz liczbą osób, które muszą wziąć udział w referendum, aby było ono ważne. Grupa inicjatywna ma 60 dni na zebranie podpisów pod wnioskiem o referendum.

Zobacz także

Komentarze (74)    dodaj komentarz »

 • B.k

  Jesli zostanie przeprowadzone referendum w sprawie Pana Begera i on wygra to a życzę mu tego, całymi kosztami powinni obciążyć tą całą szóstkę pań , ponieważ taka zabawa do najtańszych nie należy

 • mieszkanka

  Tych Waszych i opozycji parlamentarnej już nie daje się słuchać. Krzyczycie o kompetencji przyjmowanych pracowników , o ich wykształceniu, a w Waszej opozycji są ludzie z wysokim wykształceniem, ale o bardzo niskim jego poziomie. Przynosicie wstyd naszemu miastu, a ogóle narodowi. Czy Wy się słyszycie wygadując takie brednie,moja babcie była od Was inteligentniejsza mimo, ze bogactwo słownika było skąpe, bo ukończyła tylko cztery klasy, ale Wy, Waszym zachowaniem nie dorastacie jej do pięt bo inteligencja to nie wysublimowane wyrażenia, ale wrażliwość, wartość i grzeczność wypowiedzi. Wstyd mi za Was Państwo a.ę. Kiedy skończycie z ta falą niegrzecznego hejtu spójrzcie na Wasze brudne ręce pełne złodziejstw, pijaństwa, korupcji, oszustw, a powinniście być nieskazitelnym wzorem dla innych.Nie bronie żadnej ze stron konfliktu, ale mam nadzieję, że pewna cześć wyciągnie wnioski wobec swojego postępowania i bynajmniej się zaczerwieni.Jest pewna zasada: jak chcesz komuś coś zarzucić musisz sam być w porządku, czy tak jest, bardzo wątpię.

 • ...

  Bynajmniej

 • Mieszkaniec

  O pijanstwie masz na myśli pana P który rzygal po jakimś spotkaniu? A i pana J pod wplywem na spotkaniu rady?

 • Mieszkaniec

  13 lat mieszka w salonach i jest świetochlowiczanką ??? Hahaha

 • mieszkaniec od urodzenia

  Ala ze niby jo cygania ze tu mieszkom ? niby czymu ? wpis ci sie nie spodobol ? niech sie Kostempski zadeklaruje ze nie zależy mu na posadzie w miescie to uwierza ze ze to oddolno inicjatywa - proste nie?

  • mieszkaniec od urodzenia
   2020-01-21 19:19
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • rio brawo

  No to inicjatorki muszą się spieszyć z tym referendum bo komisarz też już przebiera nogami żeby tu wejść.

 • pis pis pis

  już mu sie leje po nogach

 • mieszkaniec od urodzenia

  oddolna inicjatywa ? wydaje mi się ze to inicjatywa byłego prezydenta oto kilka faktów za przekret z senatem wylany z PO sąd uznał ze nie jest mieszkańcem miasta więc ostatnia szansa to liczyć ze uda się odwołać obecnego prezydenta i ze w w wyborach wygra pan Karcz wtedy otwarta droga zeby zostac wiceprezydentem to moje skromne zdanie

  • mieszkaniec od urodzenia
   2020-01-21 14:07
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Mieszkaniec

  Też tak myślę bo pan Karcz coś siedzi cicho

 • Ala

  Następny który oklamuje ze tu mieszka.

 • Wyrocznia

  Karcz to chyba z Mikołowa jest

 • szczęśliwy nabywca

  No więc skoro nie jest pan głuchy to z pewnością ślepy. Bajki to dzieciom proszę opowiadać,kolesie pewnie sami się zatrudnili w UM i spółkach miejskich,za 15% można wykupić mieszkanie to fakt, tylko nikt nie napisał że pan rzeczoznawca nie uwzględnia kosztów poniesionych przez najemcę w podniesienie standardu mieszkania i tak oto w piękny sposób osoba modernizująca swój lokal wkładająca własne środki finansowe w jego modernizację będzie miała zawyżony kosztorys i to grubo,a najemca który nic nie robił będzie miał kosztorys stosowny do stanu lokalu.Tym oto prostym sposobem dwa identyczne mieszkania mają dwie różne wartości,kto na tym traci?A kto z tego tytułu ma dodatkowe pieniądze,ano gmina i notariusz! A na koniec okazuje się jeszcze że lokal nagle się skurczył i ma przykładowo po wycenie 50m,a przed miał 56m,czyli najemca przez cały okres najmu płacił za sześć metrów więcej.Uczciwie tak że aż woła o pomstę do nieba brawo panie prezydencie,miało być inaczej ale taki mamy klimat prawda?

  • szczęśliwy nabywca
   2020-01-21 11:32
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • krist

  panie prezydencie nie daj się zwariować tym głupim babom jesteśmy z tobą

 • krista

  Wow! To Ciebie jest więcej niż jeden? - zdradź proszę gdzie nabyłeś swoje klony? Też chcę.

 • Rodowity Ślązak.

  Skąd się wzięły te gnidy które znowu wiedziałyby znów Kostepskiego który zasłynął zdewastacji Skałki i kupna drogich samochodów z tego zresztą słynie PO.Partia Obciachu.Glupie baby daleko od polityki.

 • śledczy

  Proszę cię bardzo nie podpisuj się jako rodowity Ślązak bo wstyd przynosisz Ślązakom. Kto i gdzie napisał lub powiedział że delfin będzie kolejny raz prezydentem Świętochłowic no pytam się Qa mać gdzie tak jest napisane! Łykasz te brednie jak małpa kit i to jeszcze powielasz.

 • Tomek

  Ale co ty piszesz? Jaki Kostempski? Ja nie chcę Begera ale kostempskiego tez nie chce

 • zenon

  rozumiem, chcesz Buchczyka buhchahahahahahahahah

 • pracownik UM

  Jak się nie poprawią wypłaty w UM to już niedługo nikt tam nie będzie pracował... i nie trzeba będzie referendum. Miały być złote góry, a jest jak zwykle...

1234

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.