Wiadomości z Świętochłowic

Nie reagujesz, akceptujesz. Komendant podziękował za wzorową postawę obywatelską

  • Dodano: 2020-07-09 08:15, aktualizacja: 2020-07-09 07:06

Komendant Miejski Policji w Świętochłowicach, wraz ze swoim zastępcą wręczył osobiście podziękowania oraz upominki mieszkańcowi miasta, za wzorową i godną naśladowania postawę obywatelską.

Dzięki zdecydowanej reakcji mężczyzny, drogówka zatrzymała amatora jazdy na „podwójnym gazie”

W spotkaniu uczestniczył Drugi Zastępca Prezydenta Miasta Świętochłowice, który również przyłączył się do uroczystych podziękowań.

W miejscowej komendzie, szef świętochłowickich policjantów komisarz Bogdan Kołodziej wspólnie z pełniącą obowiązki Pierwszego Zastępcy Komendanta Miejskiego podinspektor Moniką Francikowską złożyli podziękowania mieszkańcowi Świętochłowic za wzorową postawę obywatelską. Przyczyniła się ona do zatrzymania sprawcy przestępstwa kryminalnego. 31-letni mężczyzna swoją bohaterską postawą, w pełni wpisał się w prowadzoną przez Policję ogólnopolską akcję „nie reagujesz, akceptujesz!”. Słowa uznania za godną naśladowania postawę, usłyszał także od Drugiego Zastępcy Prezydenta Miasta Pana Adama Trzebinczyka. Zareagował, więc nie zaakceptował. Dzięki zdecydowanej reakcji uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Nie zawahał się wezwać Policję i tym samym wyeliminował z ruchu drogowego nieodpowiedzialnego kierowcę, który stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.


"Nie reagujesz, akceptujesz", to hasło trwającej od kilku lat, kampanii społecznej

Ma ona na celu przede wszystkim ograniczenie liczby przestępstw pospolitych, między innymi poprzez zwiększenie świadomości obywatelskiej i wzmocnienie reakcji mieszkańców regionu na naruszenia prawa szczególnie dla nich uciążliwe. Skuteczność stróży prawa w znacznej mierze zależy od postaw obywateli. Pamiętajmy, że nawet anonimowa informacja przekazana policjantom o tym, że ktoś kieruje pod wpływem alkoholu, może uratować czyjeś życie i zdrowie. Nie bójmy się zareagować. Wystarczy zadzwonić na nr 112.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.