Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, bo...spanikował

  • Dodano: 2019-10-28 08:30, aktualizacja: 2019-10-28 08:39

Do zdarzenia doszło w minioną środę w trakcie prowadzonych w całym kraju działań o nazwie „Prędkość”.

Pomimo apelu mundurowych o zdjęcie nogi z gazu, nie zabrakło amatorów szybkiej jazdy. Policjanci świętochłowickiej drogówki zatrzymali mężczyznę, który nie poddał się kontroli drogowej, po tym jak przekroczył dopuszczalną prędkość aż o 55 km/h. Po badaniu trzeźwości okazało się, że 24 -latek jest trzeźwy, a powodem jego ucieczki był strach. Za nieodpowiedzialną jazdę oraz popełnione przestępstwo bytomianinowi grozi do 5 lat więzienia i utrata prawa jazdy.

W minioną środę świętochłowicka drogówka prowadziła działania „Prędkość”. W trakcie pomiaru prędkości w dzielnicy Piaśniki, stróże prawa zauważyli zbyt szybko jadący z naprzeciwka pojazd. Kierujący seatem na odcinku drogi, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości, przekroczył ją aż o 55 km/h. Mundurowi podjęli próbę zatrzymania pojazdu do kontroli, dając kierowcy sygnał czerwonym światłem, jednocześnie wskazując miejsce zaparkowania samochodu. Ten początkowo zwolnił, po chwili jednak zignorował wydany przez policjanta sygnał. Następnie przyspieszył i oddalił się w kierunku skrzyżowania. W tym samym czasie policjanci z ogniwa interwencyjnego patrolowali ulice miasta. Widząc, że kierujący seatem nie zatrzymał się do kontroli drogowej, ruszyli w pościg za piratem drogowym. Kierowca seata, widząc sygnały dźwiękowe i świetle jadącego za nim radiowozu, nie reagował, kontynuując jazdę. Wjechał pod zakaz wjazdu w ulicę Zubrzyckiego, gdzie zatrzymał pojazd. Następnie wybieg z niego i zaczął uciekać. 24-latek został zatrzymany i przewieziony do miejscowej komendy. Po badaniu trzeźwości okazało się, że mężczyzna jest trzeźwy. Swoje zachowanie tłumaczył tym, że spanikował, bo wystraszył się kontroli mundurowych i utraty prawa jazdy. Teraz odpowie za popełnione przestępstwo i wykroczenie. Bytomianinowi grozi do 5 lat więzienia. Sąd zadecyduje, też czy straci prawo jazdy za nieodpowiedzialną jazdę.
 

Przypominamy!

Obowiązkiem każdego uczestnika ruchu drogowego jest stosowanie się do poleceń i sygnałów wydawanych przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego.
Niezatrzymanie pojazdu do kontroli policyjnej i kontynuowanie jazdy mimo wydania przez osobę uprawnioną polecenia jest przestępstwem.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • wieczorek

    jestem bardziej spokojny za kierownicą jak jadę z Yanosikem, warto sprawdzić....a Panu życzę duzo spokoju

  • Kierowca

    Dziękuje , niestety nieszczęścia chodzą parami... Chciałbym zaznaczyć że Bytomianinem nie jestem oraz sam zgłosiłem się do radiowozu po czym " zostałem zatrzymany " . Niezachęcam do nagłego przyśpieszania.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.