Wiadomości z Świętochłowic

Nielegalna przejażdżka karawanem bez uprawnień. Sprawa będzie miała swój finał w sądzie

  • Dodano: 2022-02-02 06:15, aktualizacja: 2022-02-02 06:20

Brakiem wyobraźni wykazał się 27-letni mężczyzna, który wsiadł za kierownicę karawanu pomimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami.

Świętochłowiczanin wpadł w ręce drogówki, zaraz po tym, jak nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu na pasach. Nielegalna podróż zakończyła się wysokim mandatem za popełnione wykroczenie. Jednak to nie koniec jego kłopotów.

Sprawa będzie miała swój finał w sądzie

Za prowadzenie pojazdu mechanicznego po cofnięciu uprawnień grozi nawet 2 lata więzienia.

Policjancie ze świętochłowickiej drogówki, podczas patrolowania ulicy Bytomskiej zauważyli mercedesa, który nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na oznakowanym przejściu. Mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Za kierownicą karawanu siedział 27-letnia świętochłowiczanin. Po sprawdzeniu go w policyjnych bazach danych okazało się, że od końca ubiegłego roku ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Na takie nieodpowiedzialne zachowanie nie ma usprawiedliwienia. Policjanci nałożyli na niego grzywnę w kwocie 1500 złotych. Otrzymał także 10 punktów karnych. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego stanowią szczególnie zagrożoną grupę, dlatego zgodnie z nowym taryfikatorem wykroczenia kierujących w rejonach przejść dla pieszych są surowo karane. Jednak to nie koniec kłopotów 27-latka. Wkrótce odpowie również za prowadzenie pojazdu mechanicznego po cofnięciu uprawnień. Grozi mu nawet 2 lata więzienia.

Pamiętaj!
Nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego może kosztować zdrowie, a nawet życie niewinnej osoby. Policja apeluje o rozsądek!

Komentarze (2)    dodaj »

  • polidzja jezd zuber

    Najważniejsze że policja złapała Jacka Jaworka. Wszyscy mówią że to leniwe matoły, co tylko potrafią stać pod tesco na włączonym silniku kilka godzin, żeby wystawiać nielegalne mandaty za brak szmaty. Mówią też o nich że to patałachy bo od 25 lat nie potrafią znaleźć mordercy swojego komendanta głównego. Ale to wszystko kłamstwa i zatrzymanie Jacka Jaworka to potwierdza że polizja jest super.

  • stefan baryka

    MIlicjanci, może weźcie się do roboty i zacznijcie szukać przestępców, a nie siedzicie w radiowozie pod biedrą i minusujecie komentarze mówiące całą prawdę o was.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również