Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach przejęli nielegalne automaty do gier hazardowych. Znajdowały się one w 2 lokalach, w różnych częściach miasta. Właścicielom zabezpieczonych maszyn może grozić kara do 3 lat więzienia.
Nielegalne automaty do gier hazardowych w Świętochłowicach
Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach weszli do dwóch lokali usytuowanych w różnych częściach miasta, w których miały znajdować się automaty służące do gier hazardowych. Na miejscu policjanci w każdym z lokali zauważyli działające maszyny. Razem z mundurowymi z Krajowej Administracji Skarbowej przeprowadzili eksperyment procesowy, który posłuży jako dowód w sprawie.
W związku z naruszeniem przepisów o grach losowych świętochłowiccy śledczy zabezpieczyli w sumie 8 urządzeń i gotówkę w kwocie ponad 11000 złotych.
Narkotyki w nielegalnym salonie
Teraz ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonów gier. Za przestępstwo prowadzenia gier losowych bez wymaganego zezwolenia lub koncesji, grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna. Dodatkowo u 43-letniej kobiety, która przebywała w jednym z lokali, śledczy ujawnili kilkanaście porcji amfetaminy, za co usłyszała już zarzut. Za posiadanie narkotyków grozi jej do 3 lat więzienia.
Jak działają nielegalne salony gier?
Podmioty oferujące nielegalne gry hazardowe najczęściej deklarują, że są to gry na automatach zręcznościowych. Zapewniają, że nie ma w nim czynnika losowości, co niemal w 100% okazuje się nieprawdą. W rzeczywistości są to zwykłe automaty do gier, w których oprócz możliwości uzyskiwania punktów za odpowiednią kombinację (konfigurację) wirtualnych bębnów, czy też wirtualnych kart, wprowadzono elementy wiedzy. Jednak, aby odpowiedzieć na pytanie, w celu dalszej kontynuacji gry na automacie, nie trzeba wykazać się wiedzą specjalną. Wprowadzony do automatów element wiedzy ma na celu maskowanie rzeczywistego charakteru gier urządzanych na automacie.
Surowe kary za posiadanie nielegalnych automatów
Warto też przypomnieć, że za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne tj. 100 tys. zł od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia, grozi odpowiedzialność karna – wysoka grzywna, kara do 3 lat więzienia, albo obie te kary łącznie.