Wiadomości z Świętochłowic

Nietrzeźwi na świętochłowickich drogach. Kierujący hulajnogą miał ponad 2 promile!

 • Dodano: 2023-07-13 07:15, aktualizacja: 2023-07-13 07:25

Od początku lipca, świętochłowiccy policjanci udaremnili dalszą jazdę 7 osobom, które pod wpływem i po użyciu alkoholu kierowały hulajnogą elektryczną, rowerem i pojazdem mechanicznym.

Nietrzeźwi kierowcy w Świętochłowicach

Dbanie o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego to jeden z priorytetów dla policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach, dlatego nie ustają oni w swoich działaniach i zdecydowanie reagują na wszelkie wykroczenia popełniane wobec i przez pieszych, kierujących hulajnogami elektrycznymi, pojazdami mechanicznymi czy rowerzystów. Od początku lipca, policjanci ze świętochłowickiej drogówki i prewencji udaremnili dalszą jazdę 7 osobom w wieku od 23 do 65 lat, które w stanie nietrzeźwości i po użyciu alkoholu kierowały hulajnogą elektryczną, rowerami i samochodami. Alkomat pokazał u nich od 0,5 do 2,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Rekordzistą był 26-letni świętochłowiczanin, zatrzymany przy ulicy Katowickiej, który kierował samochodem osobowym, mając 2,8 promila w wydychanym powietrzu. W jego sprawie toczy się postępowanie, gdyż podczas kontroli okazało się, że ma już zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami a samochód nie ma przeglądu.

Trzej kierujący rowerami z wynikami 0.7, 1.0, 2.3 promila zostali ukarani za jazdę pod wpływem mandatami w wysokości 2500 złotych każdy, podobnie jak kierujący hulajnogą, jadąc z wynikiem 2,1 promila.
Kierujący pozostałymi dwoma samochodami osobowymi zakończyli jazdę z wynikami 0.5 promila oraz 1.0 promila.

Policja w Świętochłowicach zwalcza jazdę pod wpływem alkoholu

Apelujemy o trzeźwość, rozwagę i stosowanie się do przepisów obowiązujących na drodze! Alkohol zaburza procesy akcji i reakcji, co wywołuje opóźnione reagowanie na przeszkody. Wystarczy już w tym przypadku jedno uchybienie, żeby doprowadzić do wypadku.

Przypominamy, że za jazdę hulajnogą elektryczną czy rowerem po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila) grozi mandat karny w wysokości 1000 złotych, natomiast za jazdę w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) wysokość mandatu wzrasta do kwoty 2500 złotych. - przypominają policjanci.

Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) stanowi przestępstwo. Zagrożone jest ono karą pozbawienia wolności do lat 2, ograniczenia wolności albo grzywny. Ponadto sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów na czas od roku do lat 10.

Komentarze (5)    dodaj »

 • Ii

  Ten pijany w samochodzie powinien mieć kolizję z tym pijanym na hulajnodze. To by były jaja dopiero :)

 • Hansgrohe

  Karać czy leczyć a może pomóc.

 • Stefek

  Program flaszka + może być ?

 • Jo

  Poloć wódy i dać łogóra

 • Mieszkaniec

  Lepiej karać bo na leczenie trzeba się zgodzic

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również