Wiadomości z Świętochłowic

Nietrzeźwy 62-latek zatrzymany podczas działań "Trzeźwy poranek"

  • Dodano: 2019-12-18 09:00

Świętochłowiccy policjanci przeprowadzili akcję „Trzeźwy poranek”.

Pomimo policyjnych akcji i zaostrzonych kar w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy decydują się na jazdę po alkoholu. Stróże prawa w trakcie działań na jednej z „blokad” trzeźwości zatrzymali do kontroli kierowcę skody, który wpadł na jeździe na „podwójnym gazie”. 62-latek dzisiaj usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie po użyciu alkoholu.

O jego dalszym losie zadecyduje sąd

Policjanci ze świętochłowickiej drogówki przeprowadzili wczoraj cykliczną akcję o nazwie „Trzeźwy poranek”. W kluczowych punktach miasta stróże prawa rozstawili tzw. „blokady” trzeźwości, gdzie od wczesnych godzin porannych prowadzili wzmożone kontrole stanu, w jakim znajdują się kierujący. Pomimo policyjnych akcji i zaostrzonych kar w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy decydują się na jazdę po alkoholu. Około 5.00 na jednej z „blokad” przy ulicy Metalowców w ręce mundurowych wpadł kierowca skody. Kiedy mundurowi zbadali stan trzeźwości 62-latka, okazało się, że jest pod wpływem alkoholu. Dzisiaj bytomianin usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie po użyciu alkoholu. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.


Mundurowi w trakcie poniedziałkowych działań przebadali łącznie blisko 400 kierujących

Celem akcji było wyeliminowanie z ruchu drogowego jak największej ilości pijanych kierowców. Na szczęście pozostali skontrolowani kierujący wykazali się większą odpowiedzialnością.

Przypominamy, że prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu może stanowić czyn zabroniony w postaci wykroczenia lub przestępstwa, w zależności od stwierdzonej zawartości alkoholu w organizmie kierowcy. W myśl prawa wyróżnić można 2 poziomy stężenia alkoholu tj. stan po użyciu alkoholu oraz stan nietrzeźwości kolejno traktowane jako wykroczenie, oraz przestępstwo. Wykroczenie zgodnie z art. 87 Ustawy Kodeks Wykroczeń ujawnione zostaje u kierowców, którzy w 1 dm3 wydychanego powietrza mają od 0,1 do 0,25 mg alkoholu, jest to stan po spożyciu. W przypadku art. 178a Ustawy Kodeks Karny, kierowca, przekraczając 0,25 mg alkoholu na 1 dm3 wydychanego powietrza jest w stanie nietrzeźwości i podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Podobne konsekwencje czekają kierowców, którzy wsiadają za kierownicę swoich pojazdów, będąc pod wpływem narkotyków.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również