Wiadomości z Świętochłowic

Nietypowi goście z wizytą u wytrwałego malucha

  • Dodano: 2021-04-06 06:15, aktualizacja: 2021-04-06 06:18

Wizyta mundurowych pod jednym z domów w Świętochłowicach była dużym przeżyciem dla mieszkającego tam 5-latka. Chłopiec dzielnie znosił ograniczania związane z zakazem wychodzenia z domu. Pierwszego dnia po zakończeniu odbywania obowiązkowej kwarantanny spotkała go miła niespodzianka.

Wraz z mundurową z miejscowej policji odwiedził go Sznupek – maskotka śląskiej Policji...

Jednym z zadań policjantów w czasie trwającej epidemii jest codzienna kontrola osób zobligowanych przez służby sanitarne do pozostania w wyznaczonym miejscu. Widok stróżów prawa dla osób objętych kwarantanną nie jest niczym obcym, ponieważ policjanci regularnie sprawdzają, czy mieszkańcy stosują się do tego obowiązku. Wśród nich znajdują się również rodziny z dziećmi. Każda taka osoba powinna pokazać się policjantom w oknie swojego mieszkania, potwierdzając tym samym, że przestrzega zasad kwarantanny i przebywa pod wskazanym adresem. Obowiązkowa izolacja zmusza nie tylko dorosłych, ale także młodzież i dzieci do pozostania w domach. To trudny czas szczególnie dla najmłodszych, gdy wiosenna pogoda zachęca do wyjścia z opiekunem na spacer lub rower.

Bez wątpienia koniec kwarantanny jest czymś wyjątkowym, szczególnie dla dzieci, które mają mnóstwo energii i marzą o tym, aby chociaż na chwilę wyjść na podwórko. W trakcie kwarantanny maluchy codziennie czekają na wizytę policjantów, a widok radiowozu, to często duże urozmaicenie ich dnia. Dlatego mundurowi ze świętochłowickiej komendy niejednokrotnie starają się zaskakiwać najmłodszych mieszkańców miasta, przygotowując dla nich niespodzianki w podziękowaniu za ich wytrwałość. I tak też było, kiedy pierwszego dnia po zakończeniu 14-dniowej obowiązkowej kwarantanny, jeden z małych mieszkańców Świętochłowic mógł w końcu wyjść z domu. Ku jego zaskoczeniu, już nie na kontrolę, lecz z odwiedzinami i świątecznymi życzeniami, oprócz świętochłowickiej policyjnej profilaktyk przyjechał do niego Sznupek – maskotka śląskiej Policji i jego przyjaciel - Wielkanocny Kurczak. 5-latek z uśmiechem na twarzy przywitał gości. Chłopiec otrzymał drobne upominki, w tym wzorowaną na postaci Sznupka maskotkę, elementy odblaskowe oraz kolorowanki, które w formie zabawy uczą podstawowych zasad z zakresu bezpieczeństwa.

Niespodziance towarzyszyło wiele pozytywnych emocji i uśmiechu. Te niezwykłe przedświąteczne odwiedziny zapewne pozostaną w pamięci chłopca i jego rodziny na długi czas.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Tomek

    Fajne podejscie . Coś innego

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również