Wiadomości z Świętochłowic

Nietypowi goście z wizytą u wytrwałego malucha

  • Dodano: 2021-04-06 06:15, aktualizacja: 2021-04-06 06:18

Wizyta mundurowych pod jednym z domów w Świętochłowicach była dużym przeżyciem dla mieszkającego tam 5-latka. Chłopiec dzielnie znosił ograniczania związane z zakazem wychodzenia z domu. Pierwszego dnia po zakończeniu odbywania obowiązkowej kwarantanny spotkała go miła niespodzianka.

Wraz z mundurową z miejscowej policji odwiedził go Sznupek – maskotka śląskiej Policji...

Jednym z zadań policjantów w czasie trwającej epidemii jest codzienna kontrola osób zobligowanych przez służby sanitarne do pozostania w wyznaczonym miejscu. Widok stróżów prawa dla osób objętych kwarantanną nie jest niczym obcym, ponieważ policjanci regularnie sprawdzają, czy mieszkańcy stosują się do tego obowiązku. Wśród nich znajdują się również rodziny z dziećmi. Każda taka osoba powinna pokazać się policjantom w oknie swojego mieszkania, potwierdzając tym samym, że przestrzega zasad kwarantanny i przebywa pod wskazanym adresem. Obowiązkowa izolacja zmusza nie tylko dorosłych, ale także młodzież i dzieci do pozostania w domach. To trudny czas szczególnie dla najmłodszych, gdy wiosenna pogoda zachęca do wyjścia z opiekunem na spacer lub rower.

Bez wątpienia koniec kwarantanny jest czymś wyjątkowym, szczególnie dla dzieci, które mają mnóstwo energii i marzą o tym, aby chociaż na chwilę wyjść na podwórko. W trakcie kwarantanny maluchy codziennie czekają na wizytę policjantów, a widok radiowozu, to często duże urozmaicenie ich dnia. Dlatego mundurowi ze świętochłowickiej komendy niejednokrotnie starają się zaskakiwać najmłodszych mieszkańców miasta, przygotowując dla nich niespodzianki w podziękowaniu za ich wytrwałość. I tak też było, kiedy pierwszego dnia po zakończeniu 14-dniowej obowiązkowej kwarantanny, jeden z małych mieszkańców Świętochłowic mógł w końcu wyjść z domu. Ku jego zaskoczeniu, już nie na kontrolę, lecz z odwiedzinami i świątecznymi życzeniami, oprócz świętochłowickiej policyjnej profilaktyk przyjechał do niego Sznupek – maskotka śląskiej Policji i jego przyjaciel - Wielkanocny Kurczak. 5-latek z uśmiechem na twarzy przywitał gości. Chłopiec otrzymał drobne upominki, w tym wzorowaną na postaci Sznupka maskotkę, elementy odblaskowe oraz kolorowanki, które w formie zabawy uczą podstawowych zasad z zakresu bezpieczeństwa.

Niespodziance towarzyszyło wiele pozytywnych emocji i uśmiechu. Te niezwykłe przedświąteczne odwiedziny zapewne pozostaną w pamięci chłopca i jego rodziny na długi czas.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Tomek

    Fajne podejscie . Coś innego

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.