Wiadomości z Świętochłowic

Nowa klasa w I LO pod patronatem Politechniki Śląskiej

 • Dodano: 2021-04-19 08:15, aktualizacja: 2021-04-19 06:30

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego w Świętochłowicach powstanie klasa politechniczno-lingwistyczna pod patronatem Politechniki Śląskiej.

W oparciu o zawarte dziś porozumienie, w I LO w Świętochłowicach, już od nowego roku szkolnego, uruchomiona zostanie nowa klasa o profilu politechniczno-lingwistycznym. Pracownia jest już gotowa na nowych uczniów, co osobiście sprawdzili dziś przedstawiciele władz miasta i uczelni.

To ważny dzień dla rozwoju edukacji w naszym mieście, ponieważ nawiązujemy współpracę z Politechniką Śląską. Powstanie klasy ceduje w pewną niszę, która ma sprawić, że będzie konkurencją dla profili, które powstają w innych szkołach średnich – mówił Daniel Beger, Prezydent Świętochłowic.

Realizatorem umowy z ramienia Politechniki Śląskiej będzie Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki oraz Instytut Badań nad Edukacją i Komunikacją.

Myślę, że ta umowa jest fragmentem szerokiej współpracy Politechniki Śląskiej z władzami miasta Świętochłowice. Chcemy zachęcić młodzież do podejmowania studiów technicznych i zainteresowania się nowymi technologiami – mówił Arkadiusz Mężyk, Rektor Politechniki Śląskiej.

Po spotkaniu w urzędzie, przedstawiciele władz miasta oraz władz uczelni udali się do liceum, by przyjrzeć się nowej pracowni z bliska.

Przypominamy, że już wkrótce rozpocznie się nabór do szkół ponadpodstawowych. Już dziś zachęcamy do zapoznania się z informatorem szkolnym, który można pobrać TUTAJ.

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • Mieszkaniec

  A czemu akurat politechniki? Czy II LO prezydent nie lubi?

 • Kasia M

  Bardzo fajna inicjatywa moj syn uczeszcza tam do liceum , popieram

 • Rodzic

  Absolwenci podstawówek nie chcą kontynuować nauki w naszym mieście wolą szkoły w Chorzowie, Katowicach, Bytomiu.

 • Mirek W

  Cudze chwalicie, swego nie znacie.... Jakieś kompleksy może wychodzą?Szkołom nic nie brakuje porównując z tymi, z innych miast. Młodzież ma blisko i swojsko. A uczyć się trzeba wszędzie:)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.