Wiadomości z Świętochłowic

Nowa klasa w I LO pod patronatem Politechniki Śląskiej

  • Dodano: 2021-04-19 08:15, aktualizacja: 2021-04-19 06:30

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego w Świętochłowicach powstanie klasa politechniczno-lingwistyczna pod patronatem Politechniki Śląskiej.

W oparciu o zawarte dziś porozumienie, w I LO w Świętochłowicach, już od nowego roku szkolnego, uruchomiona zostanie nowa klasa o profilu politechniczno-lingwistycznym. Pracownia jest już gotowa na nowych uczniów, co osobiście sprawdzili dziś przedstawiciele władz miasta i uczelni.

To ważny dzień dla rozwoju edukacji w naszym mieście, ponieważ nawiązujemy współpracę z Politechniką Śląską. Powstanie klasy ceduje w pewną niszę, która ma sprawić, że będzie konkurencją dla profili, które powstają w innych szkołach średnich – mówił Daniel Beger, Prezydent Świętochłowic.

Realizatorem umowy z ramienia Politechniki Śląskiej będzie Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki oraz Instytut Badań nad Edukacją i Komunikacją.

Myślę, że ta umowa jest fragmentem szerokiej współpracy Politechniki Śląskiej z władzami miasta Świętochłowice. Chcemy zachęcić młodzież do podejmowania studiów technicznych i zainteresowania się nowymi technologiami – mówił Arkadiusz Mężyk, Rektor Politechniki Śląskiej.

Po spotkaniu w urzędzie, przedstawiciele władz miasta oraz władz uczelni udali się do liceum, by przyjrzeć się nowej pracowni z bliska.

Przypominamy, że już wkrótce rozpocznie się nabór do szkół ponadpodstawowych. Już dziś zachęcamy do zapoznania się z informatorem szkolnym, który można pobrać TUTAJ.

Komentarze (4)    dodaj »

  • Mieszkaniec

    A czemu akurat politechniki? Czy II LO prezydent nie lubi?

  • Kasia M

    Bardzo fajna inicjatywa moj syn uczeszcza tam do liceum , popieram

  • Rodzic

    Absolwenci podstawówek nie chcą kontynuować nauki w naszym mieście wolą szkoły w Chorzowie, Katowicach, Bytomiu.

  • Mirek W

    Cudze chwalicie, swego nie znacie.... Jakieś kompleksy może wychodzą?Szkołom nic nie brakuje porównując z tymi, z innych miast. Młodzież ma blisko i swojsko. A uczyć się trzeba wszędzie:)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również