Wiadomości z Świętochłowic

Nowa policjantka złożyła rotę ślubowania

 • Dodano: 2021-03-17 06:15, aktualizacja: 2021-03-17 06:20

W świętochłowickiej komendzie odbyło się uroczyste ślubowanie. Policjantka, która zasiliła stan etatowy miejscowej policji, złożyła rotę ślubowania. Mundurowa niebawem rozpocznie szkolenie, a następnie adaptację zawodową w pododdziale prewencji policji, tak aby później pełnić służbę w świętochłowickim garnizonie.


W świętochłowickiej komendzie nowo przyjęta policjantka uroczyście ślubowała „służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia”.

W tym ważnym dla mundurowej momencie świadkami jej pierwszej tak doniosłej chwili w policyjnym mundurze, byli: nadkomisarz Dawid Gil pełniący obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Świętochłowicach oraz aspirant sztabowy Andrzej Masłowski Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji świętochłowickiej Policji.
Pan Komendant pogratulował nowej policjantce pozytywnego przejścia kilkumiesięcznych etapów rekrutacji i wstąpienia w szeregi policyjnej formacji oraz wyboru nowej drogi zawodowej i życiowej.To jednak nie koniec wyzwań. Każdy nowo przyjęty adept, zanim jednak zacznie pełnić służbę na ulicach naszego miasta, chronić porządku publicznego i strzec bezpieczeństwa mieszkańców, musi jeszcze z powodzeniem zakończyć szkolenie podstawowe. Przed nową policjantką jeszcze kilka miesięcy wytężonej nauki w policyjnej szkole i bardzo trudny egzamin końcowy. Na koniec czeka ją jeszcze adaptacja zawodowa pod czujnym okiem funkcjonariuszy katowickiego oddziału prewencji. W tym czasie to oni w praktyce będą ją uczyć policyjnego fachu.

Nadkomisarz Dawid Gil życzył nowej mundurowej powodzenia w dalszej drodze do wymarzonego zawodu, satysfakcji z wymagającej i często trudnej profesji oraz sukcesów w służbie i tego by zawsze wracała z niej bezpiecznie do swojej rodziny.

Komentarze (4)    dodaj »

 • ***** ***

  Przyboczni kaczora

 • ehhh

  Ta rota powinna być zmieniona, bo ich "chronić i służyć" już się zatarło.

 • Nie wstydze sie kim jestem

  Wrzuc wszystkich do jednegoWorka bo tak łatwiej ... Policja to 100 tys ludzi. Zobacz jak wygladaja Swietochlowice gdzie jest 60 tys ludzi jakie jest zroznicowanie. Moglbys kimkolwiek jestes cos madrego napisac

 • ...zdegustowany.

  ...60 tysięcy w Świętochłowicach?! Skąd ta liczba? W Świętochłowicach prawdopodobnie jest już poniżej 50 tysięcy mieszkańców...A inna sprawa to ona chyba nie wie w jakie goowno wdepnęła...

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również