Wiadomości z Świętochłowic

Nowe Lipiny na makietach. Zapraszamy na wystawę

 • Dodano: 2020-06-12 06:45, aktualizacja: 2020-06-12 06:56

Już 18 czerwca odbędzie się wernisaż wystawy "Nowe Lipiny na makietach". Swoje prace zaprezentuje 24 studentów z Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej.

Wernisaż wystawy „Nowe Lipiny na makietach” planowany jest na godzinę 12:00 w dniu 18 czerwca 2020 roku w Centrum Kultury Śląskiej w Lipinach. Aż 24 makiety wraz z wizualizacjami nowych Lipin zaprezentują studenci Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej pod kierownictwem profesor Aliny Pancewicz.

Mieszkańcy Świętochłowic od piątku (19 czerwca) będą mogli zapoznać się ze wszystkimi nagrodzonymi pracami i zobaczyć z bliska makiety oraz wizualizację. Centrum Kultury Śląskiej będzie miejsce niezwykłej wystawy w dni robocze w godzinach 10:00 - 15:00, natomiast we wtorek i środę do 18:00. Wystawa potrwa do 26 czerwca.


http://www.swietochlowice.pl/

Nowe Lipiny na makietach. Zapraszamy na wystawę

Komentarze (12)    dodaj komentarz »

 • aaa

  Takie lipiny to mogły by powstać 40 lat temu jak mieszkali tam normalni ludzie jak funkcjonowało 5 szkól podstawowych a a ludzie z ościennych miast przyjeżdżali w tej dzielnicy robić zakupy . Dwie ulice które dorównywali Chorzowskiej Wolności , potem zaczęło się, robić coraz gorzej ,nastała era Kryski co mądrzejsi zaczęli szukać mieszkań gdzie indziej a w miejsce tych posypały sie eksmisje z innych miast . Potem już było tylko gorzej i tak po dzień dzisiejszy żal tych co jeszcze myślą i żyją tam NORMALNIE , Mieszkałem ponad 40 lat pozostały tylko wspomnienia

 • Jaki ajs taki szajs

  "Daniel marzi co by tępi ludzie uwierzyli o Lipińskim cudzie" Jożin z bażin.........

 • Chrop

  Normalnych ludzi wysiedlić po innych dzielnicach rudery zbużyć, postawić baraki z jednym punktem czerpalnym wody, ogrodzić wysokim płotem pod napięciem i po kłopocie, oto plan modernizacji dzielnicy złodzieji i pasożytów dziękuję

 • Gg

  Chyba piszesz o sobie.

 • Xxx

  Lipiny należy zasypać a nie odnawiać ha ha

 • marian53

  jak nie masz nic do powiedzenia to milcz

 • O tak

  O jaśnie pan/i zawitał/a w nasze progi w prost z Dubaju miło powitać.

 • Robertt

  Nowe Lipiny = wymiana w około 70% mieszkańców. Z resztą na makietach się skończy. Konsultacje, spotkania, makiety. Jakie jeszcze pozorowane działanie nas czeka? Może monorail z chropaczowa do Lipin!

 • Chachor

  Zgodzę się.Dodam że może się mylę ale jeśli chodzi o infrastrukturę to Lipiny wciągają do Nosa Nikiszowiec.Ale niestety TO(bo nie kto) co mieszka na Lipinach to tylko zakopać. Współczuję tylko NORMALNYM ludziom którzy też mieszkają w Lipinach ale kilka może kilkanaście procent mieszkańców Lipin.

 • Hector

  Boże drogi, Beger zaangażował studentów do przedstawienia wizji (ok niech studenci się uczą i projektują) ale niech nikt się nie łudzi że On to zrealizuje, a na pewno liczy na to że ludzie się nabiorą.

 • Ed Edd &Eddy

  Dlaczego by nie, studenci czasem mają lepsze pomysły niż stare wygi LoL haha świeżość panie, świeżość

 • Jary

  Dobrze napisane: "czasem"

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.