Wiadomości z Świętochłowic

Nowoczesne oczyszczacze powietrza dla świętochłowickich przedszkoli

  • Dodano: 2020-09-08 06:45, aktualizacja: 2020-09-08 06:54

Dziesięć nowoczesnych oczyszczaczy powietrza trafi do pięciu świętochłowickich przedszkoli.

Zarząd Województwa Śląskiego zatwierdził listę rankingową placówek przedszkolnych zakwalifikowanych do udziału w drugiej edycji kampanii edukacyjno-informacyjnej „MOGĘ! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech”.

Po dwa oczyszczacze powietrza trafią do: Przedszkola Miejskiego nr 2, Przedszkola Miejskiego nr 3, Przedszkola Miejskiego nr 4, Przedszkola Miejskiego nr 7 i Przedszkola Miejskiego nr 12.

Planuje się, że urządzenia te zostaną dostarczone do wszystkich placówek jeszcze w tym roku. Ich dostawa rozpocznie się po zawarciu umowy dotyczącej udzielenia pomocy rzeczowej gminie stanowiącej organ prowadzący danej placówki.

Szczegóły: https://bip.slaskie.pl/samorzad_wojewodztwa/zarzad_wojewodztwa/uchwaly_zarzadu/uchwala-zarzadu-nr-1818-159-vi-2020-z-dnia-2020-08-19.html

Komentarze (1)    dodaj »

  • voytek81

    Miejmy nadzieję, że te oczy[...]ze nie będą głównie w pomieszczeniach dyrektorskich, księgowych itp, a będą w salach w których uczęszczają dzieci. Pisząc w temacie przedszkoli chciałbym również zwrócić uwagę na patologie jaka obecnie ma miejsce, a mianowicie m.in.: zakaz mycia zębów dzieci w przedszkolu - niech ktoś mi wytłumaczy i wskaże taki przepis w rekomendacjach ministerstwa? Dzieci są 0 1 (zero jedynkowe) "jest korona wirus nie muszę myć zębów", przedszkole powinno uczyć i wzmacniać pozytywne nawyki takim przykładem jest mycie zębów, są przedszkola w których mycie zębów jest, więc dlaczego w świętochłowickich placówkach dzieci nie myją zębów? Inna kwestia: dostępność pojemników z wodą, również pytam się gdzie jest na papierze rekomendacja, że dzieci nie mają mieć dostępu do wody? takie pojemniki były w przedszkolach i znikły? Sytuacja koleżanki z pracy gdy córka wróciła z przedszkola i na raz wypiła ponad 0,5L wody bo jej pić się chciało, po interwencji pojemnik wrócił do sali - każde dziecko jest inne, jedne poproszą o wodę inne są nieśmiałe i nieświadome, rodzić którego dziecko się odwodni może wstąpić na drogę prawną udowadniając że narażono jego dziecko na utratę zdrowia ... więc apeluje do dyrekcji przedszkoli miejcie na uwagę dobro dzieci!!! jesteście placówkami opiekuńczo - wychowawczymi i nie narażajcie dzieci na "traumę" spowodowane nadinterpretacją absurdów biurokracji!!!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również