Wiadomości z Świętochłowic

O bezpieczeństwie i pierwszej pomocy z świętochłowickimi seniorami

  • Dodano: 2020-07-15 06:30, aktualizacja: 2020-07-15 06:44

Na terenie Świętochłowic w Fundacji Rodzin Polskich odbyło się spotkanie profilaktyczne na temat bezpieczeństwa osób starszych. Wykład poprowadziła świętochłowicka policyjna profilaktyk wraz z przedstawicielką stowarzyszenia IOGT Polska. Poruszono tematykę szeroko rozumianego bezpieczeństwa oraz przypomniano zasady udzielania pierwszej pomocy.


Świętochłowiccy mundurowi systematycznie pracują nad bezpieczeństwem seniorów zamieszkujących miasto. Seniorzy to grupa społeczna, której należy się wyjątkowy szacunek, wymagają troski i zainteresowania nie tylko ze strony najbliższych. Dlatego, też policjanci miejscowej komendy systematycznie starają się ich edukować i przypominać o koniecznych środkach ostrożności, nawet teraz gdy spotkania z nimi są utrudnione ze względu na epidemie koronawirusa. Jednak mundurowi nie dają za wygraną i spotykają się z najstarszymi mieszkańcami miasta, zachowując przy tym zasady bezpieczeństwa zgodnie z reżimem sanitarnym.

Profilaktyk z miejscowej policji, wspólnie z przedstawicielką stowarzyszenia IOGT Polska odwiedziła świętochłowicką Fundacji Rodzin Polskich. Podczas prelekcji poruszono zagadnienia na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa, w tym również zasady, jakie obowiązują pieszych na drodze. Mundurowa przypomniała seniorom o tym, aby wzmogli swoją czujność między innymi w rejonie przejść dla pieszych, ponieważ właściwe upewnienie się, czy przejście przez jezdnię jest bezpieczne, to podstawowa zasada bezpieczeństwa. Apelowała o to, aby nie wchodzić bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Profilaktyk tym samym zachęcała seniorów do noszenia odblasków w porze od zmierzchu do świtu bez względu na to, czy znajdują się na leśnym odcinku drogi, czy też w centrum miasta. Dzięki temu kierowcy zyskują cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie i życie. W dalszej części spotkania świętochłowicka policjantka wspólnie z przedstawicielką stowarzyszenia IOGT Polska przeprowadziła wykład oraz ćwiczenia z fantomami z udzielania pierwszej pomocy. Seniorzy mieli też okazję, aby uzyskać od prelegentów odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Poruszono również kwestie dotyczącą prawidłowego wypełniania koperty życia oraz jej przechowywania. Ponadto, na zakończenie z uwagi na wciąż panującą pandemię koronawirusa COVID-19, mundurowa nie ominęła również tematu obowiązujących ograniczeń dotyczących utrzymywania dystansu między ludźmi, czy specjalnych zasad dotyczących higieny.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.