Wiadomości z Świętochłowic

O cyberzagrożeniach ze świętochłowicką młodzieżą

  • Dodano: 2024-04-15 07:15, aktualizacja: 2024-04-15 07:34

Czym jest cyberprzemoc i jak się przed nią uchronić? Dlaczego nie wolno ufać nieznajomym w sieci i jak walczyć z hejtem? Na te i inne tematy związane z zagrożeniami w internecie dyskutowała świętochłowicka policjantka z młodzieżą. Spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej nr 1.

Rozmowa o cyberzagrożeniach w Świętochłowicach

W czwartek w Szkole Podstawowej nr 1 w Świętochłowicach przy ulicy Zubrzyckiego odbyły się zajęcia z uczniami, podczas których świętochłowicka policjantka uświadamiała i wyjaśniała młodym internautom, z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać w sieci. Krok po kroku wyjaśniała, co to takiego cyberprzemoc i jakimi metodami posługują się cyberprzestępcy.

Policjantka wskazała sposoby, dzięki którym można się ustrzec przed oszustami internetowymi oraz poinformowali, gdzie szukać pomocy w przypadku stania się ofiarą takiego przestępstwa.

Kolejnym ważnym zagadnieniem była dyskusja o odpowiedzialności karnej nieletnich w związku ze stosowaniem niedozwolonych praktyk w sieci, takich jak ściąganie oraz wykorzystywanie niektórych danych, grożenie innym osobom, czy też publikowanie informacji, zdjęć i filmów, które mogą naruszyć prawa lub godność innych ludzi. Na koniec dla słuchaczy czekały drobne upominki w postaci opasek odblaskowych i naklejek.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również