Wiadomości z Świętochłowic

O odpowiedzialności karnej nieletnich z młodzieżą z SP nr 2

  • Dodano: 2021-10-28 05:45, aktualizacja: 2021-10-28 05:56

Mundurowa ze świętochłowickiej policji spotkała się z młodzieżą z SP nr 2.

Prelekcja z uczniami dotyczyła w głównej mierze odpowiedzialności karnej nieletnich w świetle obowiązujących przepisów prawa. Omówiła z uczniami kwestię przejawów demoralizacji. Ósmoklasiści z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniu, odpowiadali chętnie na pytania i dzielili się swoimi spostrzeżeniami.

Mundurowa z miejscowej komendy odwiedziła Szkołę Podstawową numer 2 w Świętochłowicach

Celem spotkania było przekazanie młodzieży z klas ósmych informacji dotyczących przejawów demoralizacji oraz omówienie z nimi kwestii odpowiedzialności karnej nieletnich w świetle obowiązujących przepisów prawa. Policjantka w trakcie prelekcji poruszyła również tematykę agresji wśród młodzieży tj. wulgarnego i agresywnego zachowania na terenie szkoły w stosunku do innych uczniów, jak i nauczycieli oraz pracowników szkoły. Na koniec przypomniała uczniom, że nauczyciel jest funkcjonariuszem publicznym tak samo, jak stróż prawa oraz wyjaśniła młodzieży, że bycie niepełnoletnim nie oznacza bezkarnym. Ósmoklasiści z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniu i odpowiadali na pytania, dzieląc się przy tym swoimi spostrzeżeniami.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Echo

    Super ta nasza profilaktyk

  • tak

    Brawo policja edukacja ,edukacja ,edukacja .Niestety internet rozsiewa agresję i bardzo potrzebne są takie spotkania z młodzieżą

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również