Wiadomości z Świętochłowic

O odpowiedzialności karnej nieletnich z młodzieżą z SP nr 2

  • Dodano: 2021-10-28 05:45, aktualizacja: 2021-10-28 05:56

Mundurowa ze świętochłowickiej policji spotkała się z młodzieżą z SP nr 2.

Prelekcja z uczniami dotyczyła w głównej mierze odpowiedzialności karnej nieletnich w świetle obowiązujących przepisów prawa. Omówiła z uczniami kwestię przejawów demoralizacji. Ósmoklasiści z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniu, odpowiadali chętnie na pytania i dzielili się swoimi spostrzeżeniami.

Mundurowa z miejscowej komendy odwiedziła Szkołę Podstawową numer 2 w Świętochłowicach

Celem spotkania było przekazanie młodzieży z klas ósmych informacji dotyczących przejawów demoralizacji oraz omówienie z nimi kwestii odpowiedzialności karnej nieletnich w świetle obowiązujących przepisów prawa. Policjantka w trakcie prelekcji poruszyła również tematykę agresji wśród młodzieży tj. wulgarnego i agresywnego zachowania na terenie szkoły w stosunku do innych uczniów, jak i nauczycieli oraz pracowników szkoły. Na koniec przypomniała uczniom, że nauczyciel jest funkcjonariuszem publicznym tak samo, jak stróż prawa oraz wyjaśniła młodzieży, że bycie niepełnoletnim nie oznacza bezkarnym. Ósmoklasiści z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniu i odpowiadali na pytania, dzieląc się przy tym swoimi spostrzeżeniami.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Echo

    Super ta nasza profilaktyk

  • tak

    Brawo policja edukacja ,edukacja ,edukacja .Niestety internet rozsiewa agresję i bardzo potrzebne są takie spotkania z młodzieżą

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.