Wiadomości z Świętochłowic

O świętym Patryku w murach "Kochana"

  • Dodano: 2022-03-23 09:00

17 marca to w Irlandii święto narodowe, Dzień Świętego Patryka. Tradycyjnie, świętują je Irlandczycy na całym świecie, a także świętochłowiccy uczniowie! Na zaproszenie uczennic klasy drugiej I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kochanowskiego, w murach „Kochana” zjawili się siódmoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 2, którzy uczęszczają do klasy dwujęzycznej.

Dzień Świętego Patryka w Świętochłowicach

Święto irlandzkiego patrona okazało się świetną okazją do przekazania solidnej porcji wiedzy o anglosaskiej historii, tradycjach i zwyczajach. Obchody rozpoczęły się od prezentacji, następnie uczniowie pracowali nad licznymi zadaniami i łamigłówkami, musieli również odnaleźć ukryte na terenie szkoły zadania i przy pomocy kodów QR rozwiązać je. Całość podsumował słodki, zielony oczywiście, poczęstunek.

Uczniowie SP2, którzy wykazali się największą wiedzą i sprawnością w rozwiązywaniu zadań, otrzymali drobne upominki, a wszyscy pozostali słodycze.

– Wizyta w „Kochanie” bardzo mi się podobała, dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy i poznaliśmy mnóstwo nowych słówek – mówiła po zajęciach siódmoklasistka, Aurelia Kucia.

– Najfajniejsze było poszukiwanie i rozwiązywanie ukrytych w szkole zadań – dodała jej koleżanka, Kinga Masloń.

– Było nam bardzo miło gościć klasę dwujęzyczną, dziękuję zarówno gościom, jak i gospodarzom, za zaangażowanie – podsumowała czuwająca nad przygotowaniem imprezy, pani wicedyrektor I LO, Hanna Warwas.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również