Wiadomości z Świętochłowic

Obowiązkowa akcja odszczurzania

 • Dodano: 2023-02-28 06:00, aktualizacja: 2023-02-28 06:16

Prezydent Miasta Świętochłowice zarządza przeprowadzenie na terenie Miasta Świętochłowice obowiązkowej akcji deratyzacji (odszczurzania) miasta w dniach od 13 marca 2023 r. do 14 kwietnia 2023 r.

Akcja odszczurzania polega na jednoczesnym wyłożeniu środka trującego we wszystkich budynkach mieszkalnych, użytkowych, zakładach handlowych, sklepach, magazynach, obiektach przemysłowych, fabrykach, wytwórniach i przetwórniach artykułów spożywczych, obiektach kolejowych oraz na terenie gospodarstw rolnych, itp. stanowiących własność państwową, gminną, spółdzielczą lub prywatną.

Pełna treść zarządzenia dostępna jest TUTAJ.

Komentarze (9)    dodaj »

 • wążzbozowy

  W mieście są szczury? Widocznie kocia brygada spełniła swoją rolę, dokarmiając "dzikie" koteczki, które z opasłymi brzuszyskami wylegują się na osiedlach. Nawet ogonem nie kiwną na widok pląsających 5 metrów od nich gryzoni.

 • nie dokarmiać

  właśnie !! już koty nie polują na szczury i myszy bo zarcie pod pysk dostają ! to jest totalna głupota dokarmiać koty, przecież one mają zmysł łowczy! są mięsożerne ,kot powinien polować !!! jakieś fundacje zbiórki na koty....a potem miasto zaszczurzone, wezcie sie ogarnijcie

 • Oupa Willi

  Trzeba by tych z UM i to jak najszybciej

 • Fan

  Nie zabijajcie szczurów niech miasto wybuduje azyl szczurowy gdzie szczury w godnych warunkach będą przebywać i się rozmnażać pod opieką lekarzy. Pomaga się psom kotom a szczurom nie. Ludzie kochajcie te małe zwierządka.

 • Robert

  No właśnie. Gdzie są oszołomy z lewicowymi poglądami, którzy bronią karpie, pieski, ptaszki jednocześnie bez żadnych ceregieli usuwając ciąże bo jest im nie potrzebny taki zlepek komórek.

 • Fan

  Czysty katolik prawicowy godny do naśladowania

 • Stachu

  Przejście koło żabki od holywood na rzeczną wieczorem szczury siedzą jak na wakacjach potem uciekają na słynny bluszcz starej kamienicy w podwórku aż liście lecą.tam chyba gniazda mają. Pełno ich tam chyba znalazły nowe miejsce po wyburzeniu blaszaka .aż strach co tam ludzie będą mieli bo latają po gzymsie. Idąc na nockę to aż strach wejść do tego przejscia. Do kogo to należy? Do spółdzielni mieszkaniowej czy miasta?

 • Fińskie domki

  Niech taką akcję przeprowadzą w urzędzie miasta. Jest tam taki jeden rudy i jego klakierzy.

 • Mieszkaniec

  Podłe słowa

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również