Wiadomości z Świętochłowic

Od rozgrywki szachowej do bezpiecznych ferii w mieście

  • Dodano: 2022-02-17 05:45, aktualizacja: 2022-02-17 05:54

W świętochłowickim Centrum Kultury Śląskiej „Grota” odbyły się rozgrywki szachowe w ramach przedsięwzięcia o nazwie „Bezpieczne Ferie w Mieście”. W szranki turniejowe stanęło 26 osób, w tym dwóch reprezentantów z miejscowej Policji. W przerwie, podczas podsumowania rozgrywek policjantka z miejscowej komendy przeprowadziła prelekcję na temat bezpieczeństwa w trakcie trwających ferii zimowych.

Bezpieczne Ferie w Mieście

W miniony weekend w Centrum Kultury Śląskiej „Grota” w świętochłowickiej dzielnicy Lipiny odbyło się przedsięwzięcie o nazwie „Bezpieczne Ferie w Mieście”, które połączono z rozgrywkami szachowymi. Wydarzenie zostało zorganizowane dzięki współpracy Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach, Ośrodka Sportu i Rekreacji „ Skałka”, Szkolnego Koła Szachowego JEDYNKA Świętochłowice, Ośrodka Pomocy Społecznej oraz świętochłowickiego Centrum Kultury Śląskiej.

Turniej zgromadził liczną grupę początkujących szachistek i szachistów oraz kilku stałych uczestników turniejów, w tym również przedstawicieli ze świętochłowickiej komendy. Zawody prowadzone systemem szwajcarskim 7-rundowym, poprowadził sędzia Damian Kuchna z Ośrodka Sportu i Rekreacji „ Skałka” oraz Jerzy Plichta ze Szkolnego Koła Szachowego JEDYNKA Świętochłowice. Rozgrywki były niezwykle zacięte, bowiem każdy uczestnik podszedł do nich bardzo poważnie. Emocji nie brakowało do ostatniej partii turnieju.

Tego dnia po blisko 3-godzinnych bojach na czarno-białych szachownicach zwyciężyli:

W kategorii:

  • młodszej (do 9 lat)
  1. Szymon Wieczorek - MDK w Chorzowie (7 punktów),
  2. Marcin Nowok - Szkoła Podstawowa numer 5 w Świętochłowicach (4,5 punktu),
  3. Wojciech Wieczorek - Szkoła Podstawowa numer 5 w Świętochłowicach (4 punkty)
  • starszej (10 lat i powyżej)
  1. Borys Kołodziej -  Szkoła Podstawowa nr 4 w Świętochłowicach (5,5 punktu),
  2. Mateusz Nikel -  Szkoła Podstawowa nr 1 w Świętochłowicach (5 punktów),
  3. Wojciech Widera ze Świętochłowic (4,5 punktu)

W przerwie podczas podliczania punktów policjantka ze świętochłowickiej komendy przeprowadziła prelekcję dla uczestników w ramach akcji „Bezpieczne Ferie 2022”. Mundurowa przypomniała o kilku zasadach, które powinno się przestrzegać, by odpoczynek w trakcie ferii, a także przez cały okres zimowy był bezpieczny. Uczulała szczególnie młodych mieszkańców miasta na niebezpieczeństwo, jakie niesie ze sobą zabawa na zamarzniętych rzekach i jeziorach, zjeżdżanie na sankach w nieodpowiednich miejscach, a także przypomniała o ostrożności podczas zabaw ze śnieżkami. Prelekcja była idealnym momentem, aby przypomnieć wszystkim, o zasadach, jakie obowiązują na stokach narciarskich w związku z kampanią „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” oraz trwającym ogólnopolskim konkursie plastyczno-filmowym pod tytułem „Śnieżny Dekalog” zorganizowanym przez Biuro Prewencji KGP w ramach wspomnianej akcji.

Na koniec nastąpiło podsumowanie współzawodnictwa. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali puchary i dyplomy, które wręczyli przedstawiciele organizatorów. Wszyscy pozostali uczestnicy zawodów otrzymali medale, upominki oraz pamiątkowe dyplomy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również