Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Od stycznia tylko jedna niedziela handlowa?

  • Dodano: 2018-12-31 20:45, aktualizacja: 2019-01-02 14:36

Zmiany w prawie handlowym są nieubłagane, a kolejne czekają nas już w pierwszych dniach nadchodzącego roku. Zrobimy zakupy w niedzielę?

Odpowiedź jest twierdząca - tak..., pod warunkiem, że będzie to ostatnia niedziela miesiąca. Długo zapowiadane obostrzenia wchodzą w życie z pierwszym dniem stycznia 2019 i nie zapowiada się, żeby cokolwiek uległo zmianie.

I tak w styczniu niedziela zakupowa przypada 27 stycznia.

Co prawda, podobnie jak w tym roku, w przyszłym także będzie kilka odstępstw, które pojawią się w kwietniu - niedziela przed Wielkanocą tj. 14 kwietnia, a także tradycyjnie już, w grudniu w dwie niedziele poprzedzające święta Bożego Narodzenia - czyli 15 i 22 grudnia.

Tak więc przez większość niedziel w roku zamknięte będą wszystkie sklepy wielkopowierzchniowe, galerie handlowe i podobne obiekty. Małe sklepy, jeśli tylko za ladą stanie właściciel, będą otwarte, podobnie jak instytucje kultury, lokale gastronomiczne czy stacje benzynowe.

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Sonsiadleopolda

    Też mi wydazenie W Świętochłowicach jedna Niedziela będzie oświetlona.Ale to nic w drugiej połowie Świętochłowicki budżet wyniesie 154% a tym samym na współpracę z Świętochłowicami będzie wielu.KGHM na Ajsce,Maglev wykupi linie 17,Lewadowski 100melonow zainwestuje w Śląsk Świętochłowice a przedstawiciele z Abu Zabi a przedstawiciele Abu Zabi.....przepraszam to tajemnica która pochwali się PREZYDENT w 2019r juz przed Wielkanocą,zdradze jedynie ze przedstawicieli Abu Zabi do Świętochłowic ściągnął oczywiście Nowak.

  • Amiga

    ???o czym chciałeś napisać?

  • Arabka

    On sam nie wie.....Abu Zabi....

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.