Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Odjazdowy bibliotekarz po raz drugi czyli gra miejska na rowerach!

  • Dodano: 2017-05-15 08:45, aktualizacja: 2017-05-15 10:44

Kiedy powstał ewangelicki kościół w Świętochłowicach i z jakiej książki to cytat - to tylko kilka pytań na które musieli odpowiedzieć uczestnicy tegorocznego Odjazdowego Bibliotekarza. To tego konkurencje sprawnościowe przygotowane przez strażaków i wyścig żużlowy. O puchar i bon na 600 złotych walczyło 11 drużyn.

Za nami druga edycja świętochłowickiego Odjazdowego Bibliotekarza, ogólnopolskiej imprezy promującej czytelnictwo. W zeszłym roku zabawa miała formę rowerowego rajdu przez miasto śladem miejskich ratuszy. Teraz pomysł ewoluował w grę miejską na rowerach. 30 uczestników tworzących 11 drużyn stanęło przed kilkoma zadaniami w punktach rozlokowanych w całym mieście.

Jesteśmy jedną z ponad stu bibliotek w kraju, które organizują Odjazdowego Bibliotekarza. Konkurencje, które przygotowaliśmy w ramach tegorocznej gry miejskiej, są w większości związane z książkami. Naszym celem jest jednak nie tylko promocja czytelnictwa i biblioteki, ale też miasta - mówił Robert Łysik, pracownik MBP w Świętochłowicach,organizatora imprezy

Pierwsze zadanie rozegrało się na terenie Parafii Ewangelicko-Augsburskiej, gdzie ukryto trzy karty z pytaniami m.in. o to, kiedy powstał stojący tu kościół.

Udało nam się prawidłowo odpowiedzieć na wszystkie pytania i zdobyć trzy punkty. Brałyśmy udział w rajdzie w zeszłym roku i teraz jest dużo ciekawiej! - przyznali członkowie drużyny Hutniczej, mieszkańcy tej świętochłowickiej ulicy

Na terenie świętochłowickiej Straży Pożarnej zawodnicy wykazali się sprawnością -  zadanie polegało na tym, aby jak najszybciej pokonać slalom,  przenieść "rannego" i przewrócić strumieniem wody plastikowe pojemniki. Strażacy zaprosili później uczestników rajdu do remizy, gdzie każdy mógł usiąść za kierownicą wozów strażackich. W Parku im. Mieszkańców Heiloo uczestnicy musieli rozpoznać tytuły książek na podstawie cytatów lub ilustracji i odnaleźć je w koszu po brzegi wypełnionym tomami. Na stadionie Naprzodu Lipiny  zorganizowano oczywiście konkurencje piłkarskie.

Dla mnie to było najtrudniejsze, dużo lepiej poszło mi z tymi książkami  - mówił Mariusz z drużyny Mrożonki, która ostatecznie zajęła czwarte miejsce na podium i już zapowiedziała swój udział w przyszłorocznym świętochłowickim Odjazdowym Bilbliotekarzu

Na terenie CH Atrium ponownie pojawiły sie zagadki, tym razem związane m.in.  z rozpoznaniem osób urodzonych w Świętochłowicach. Tutaj lubiący ryzyko mogli również zakręcić kołem fortuny i stracić lub zyskać dodatkowe punkty - jedna z drużyn stała się w ten sposób uboższa o 10 punktów! Ostatnie zadanie odbyło się na stadionie żużlowym w Piaśnikach, gdzie rozegrano wyścigi na rowerach.

Finał zabawy odbył się na terenie OSiR "Skałka", gdzie podczas równoległej imprezy - festynu SP nr 1 - odbyło się wręczenie nagród. Pierwsze miejsce zajęła drużyna Zebrani z Chorzowa, jej członkowie brali udział również w zeszłorocznym Odjazdowym Bibliotekarzu. W nagrodę otrzymali puchar oraz voucher na 600 zł. Zdobywcy drugiego miejsca zdobyli nowoczesny rower, a trzeciego voucher o wartości 400 zł. Wrażenia bezcenne! 

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.