Wiadomości z Świętochłowic

Odpady pod kontrolą świętochłowickiej drogówki

  • Dodano: 2020-08-12 07:00, aktualizacja: 2020-08-12 07:05

Na terenie miasta świętochłowicka drogówka wspólnie ze śledczymi miejscowej komendy i policjantami gliwickiej autostradówki prowadzili akcję o kryptonimie „ODPADY”.

Stróże prawa w trakcie kontroli ciężarówek sprawdzali stosowne zezwolenia, czy kierowcy nie przewożą materiałów niebezpiecznych oraz, czy przestrzegają przepisów prawa o ruchu drogowym. Mundurowi szczególnie skupili uwagę na ładunkach niedozwolonych i zagrażających środowisku. W trakcie kontroli policjanci ujawnili 3 naruszenia ustawy o transporcie drogowym.

Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego świętochłowickiej komendy prowadzili działania „ODPADY”

Stróże prawa sprawdzali ładunki ciężarówek poruszających się po ulicach miasta. Podczas prowadzonej akcji wspomagali ich śledczy miejscowej komendy oraz gliwicka autostradówa. Kontroli poddawana była m.in. legalność przewożonych odpadów, które mogą zagrażać zdrowiu i życiu ludzkiemu oraz środowisku. Drogówka sprawdzała także sposób załadunku odpadów i zgodność ich zawartości z posiadanymi dokumentami przewozowymi. Akcja prowadzona jest cyklicznie i ma na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego pojazdów, które nieprawidłowo transportują odpady. Podczas kontroli pojazdów w przypadku trzech poruszających się z oznaczeniem „ODPADY” stróże prawa ujawnili łącznie 7 naruszeń przepisów w tym 3 z ustawy o transporcie drogowym. Materiały przekazano do Inspekcji Transportu Drogowego celem wydania decyzji administracyjnych. Policjanci nałożyli 7 mandatów karnych oraz zatrzymali jeden dowód rejestracyjny.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również