Wiadomości z Świętochłowic

Ogromna awaria na kolei! Utrudnienia w całym kraju

  • Dodano: 2022-03-17 09:00

Potężna awaria w kolei. Kilkanaście centrów sterowania ruchem nie działa. Podróżnych czekają spore utrudnienia. Pociągi zostały odwołane lub mają duże opóźnienia.

Awaria systemu sterowania ruchem

W czwartek rano 17 marca doszło do awarii systemów sterowania ruchem kolejowym. Jak podaje PKP Polskie Linie Kolejowe, występują ogromne utrudnienia w ruchu pociągów. Część z nich została odwołana.

– W godzinach wczesnoporannych pomiędzy godziną 3:30 oraz 4:00 w 19 miejscach na linii kolejowej wystąpiła awaria systemu sterowania ruchem kolejowym – poinformował Mirosław Skubiszyński, wiceprezes zarządu i dyrektor ds. eksploatacji PKP PLK SA podczas konferencji prasowej.

Utrudnienia dotyczą również Kolei Śląskich.

– Właśnie trwa awaria systemów informatycznych (centrów sterowania), przez co będą występowały opóźnienia kursujących pociągów - czytamy w komunikacie Kolei Śląskich.

Na wielu odcinkach pociągi pojechały zmienioną trasą lub wprowadzono zastępczą komunikację autobusową.

Komunikacja miejska honoruje bilety kolejowe

Jak poinformowała Kamila Rożnowska, rzecznik prasowy Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropoli, w związku z awarią systemów kolejowych, w ZTM do odwołania honorowane są wszystkie bilety kolejowe. Na podstawie biletu kolejowego można korzystać ze wszystkich autobusów, tramwajów i trolejbusów ZTM.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również