Wiadomości z Świętochłowic

Ogrzewalnia w Świętochłowicach wznowiła działalność

  • Dodano: 2021-10-08 06:00, aktualizacja: 2021-10-08 06:17

W imieniu Ośrodka Pomocy Społecznej w Świętochłowicach informujemy, iż od 1 października 2021 r. przy ul. Katowickiej 35 została uruchomiona Ogrzewalnia dla Osób Bezdomnych, która będzie czynna  do 30 kwietnia 2022r. od godz. 18.00 do godz. 8.00.

Ogrzewalnia jest pomieszczeniem dla osób bezdomnych przebywających na terenie Gminy, które z powodu braku stałego miejsca pobytu nie mają innej możliwości zabezpieczenia przed zimnem w nocy.

Telefon dyżurny do ogrzewalni: 578 622 204

Osoba pełniąca dyżur w ogrzewalni może odmówić przyjęcia do Ogrzewalni, jeżeli zgłaszający:

  • jest w stanie nietrzeźwym lub pod wpływem środków odurzających,
  • zachowuje się agresywnie,
  • odmawia udostępnienia do wglądu wnoszonych rzeczy,
  • wymaga ze względu na stan zdrowia lub wysoki stopień niesamodzielności udzielenia natychmiastowej pomocy specjalistycznej, na co osoba przyjmująca musi uzyskać potwierdzenie w postaci karty informacyjnej pogotowia ratunkowego lub opinii lekarza.

Ponadto w ogrzewalni mogą przebywać osoby zdolne do samoobsługi, których stan zdrowia nie zagraża zdrowiu i życiu innych osób przebywających w placówce zwłaszcza w kontekście przepisów epidemicznych. W trakcie przyjmowania do Ogrzewalni osoba zgłaszająca się jest zobowiązana do przedłożenia dokumentu tożsamości i udzielenia informacji dotyczących jej sytuacji życiowej i przyczyn poszukiwania schronienia. W przypadku braku dowodu tożsamości dane osoby bezdomnej identyfikowane są we współpracy z Policją.

W każdym przypadku podstawą do przebywania w placówce jest oświadczenie strony potwierdzające brak przeciwwskazań zdrowotnych do przebywania w Ogrzewalni.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.