Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Olimpiada Przedszkolaka 2018

  • Dodano: 2018-09-25 08:00, aktualizacja: 2018-09-25 08:15

Ponad 200 dzieci wzięło udział w trzeciej edycji Olimpiady Przedszkolaka. Młodzi sportowcy rywalizowali w dziesięciu konkurencjach.

Murawa na stadionie Naprzodu Lipiny zmieniła się w olimpijską arenę przedszkolaków. Wszystko przebiegło jak na prawdziwych Igrzyskach Olimpijskich. Zanim rozpoczęła się sportowa rywalizacja,  zapłonął znicz, na maszt wciągnięto olimpijską flagę, a także odegrano hymn przedszkolaka.

Po oficjalnym otwarciu zawodów ponad 200 dzieciaków ze świętochłowickich przedszkoli rywalizowało w 10 dyscyplinach, które obejmowały m.in. biegi, skoki, rzuty. Oczywiście liczyła się przede wszystkim dobra zabawa, ale i tak każdy dawał z siebie wszystko, aby osiągnąć jak najlepszy wynik.

Ostatecznie najwięcej punktów zgromadziła reprezentacja Przedszkola Miejskiego nr 4, drugie miejsce zajął zespół z Przedszkola Miejskiego nr 11, a najniższy stopień podium wywalczyło Przedszkole Miejskie nr 2.

Na zakończenie sportowych zmagań każdy przedszkolak otrzyma z rąk prezydenta Dawida Kostempskiego pamiątkowy medal oraz dyplom. Dodatkowo wszystkie przedszkola otrzymały nagrody rzeczowe, a trzy najlepszej również puchary.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.