Wiadomości z Świętochłowic

Pędził z prędkością 83km/h...przy ograniczeniu do 40 km/h!

 • Dodano: 2022-01-17 05:45, aktualizacja: 2022-01-17 07:08

Świętochłowicka drogówka zatrzymała do kontroli 23-letniego kierowcę seata. Młodemu rudzianinowi najwyraźniej się spieszyło, bowiem pędził z prędkością 83 km/h przy ograniczeniu do 40 km/h. Teraz będzie musiał zapłacić mandat już po dużo wyższej stawce, bowiem mundurowi ukarali go grzywną w wysokości 1000 zł. Wszystko za sprawą zmian w taryfikatorze za wykroczenia drogowe, który wszedł w życie od 1 stycznia 2022 roku.

Pierwszy dzień nowego roku przyniósł ze sobą spore zmiany dla drogowych piratów

W taryfikatorze za wykroczenia drogowe wprowadzono nowe stawki mandatów między innymi za przekroczenie dozwolonej prędkości. Surowe kary mają ograniczyć łamanie przepisów między innymi przez amatorów szybkiej jazdy, którzy stwarzają największe zagrożenie na drodze.

O tym, że mandaty za wybrane wykroczenia są znacznie wyższe niż w ubiegłym roku, przekonał się 23-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej, który przekroczył prędkość aż o 43 km/h. Policjanci ze świętochłowickiej drogówki na ulicy Wojska Polskiego zatrzymali do kontroli seata. Za kierownicą siedział młody mężczyzna. Powodem kontroli była prędkość jego pojazdu, bowiem urządzenie do jej mierzenia wskazało policjantom wartość 83 km/h na drodze z ograniczeniem do 40 km/h. Policjanci skorzystali z nowego taryfikatora i ukarali rudzianina mandatem w kwocie 1000 złotych. Mężczyzna przekonał się, że pośpiech nie popłaca. Otrzymał również 8 punktów karnych.

Policja przypomina! Bezpieczna prędkość, to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i własnych umiejętności. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowca, który przekroczy dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50  km/h, oprócz wysokiego mandatu, musi się również liczyć z utratą prawa jazdy na 3 miesiące.

Komentarze (6)    dodaj »

 • Że świon

  Pędzić to można bimber. A on tylko przekroczył szybkość w miejscu gdzie nie ma zagrożenia większego od policji.

 • Mw

  Pędził......

 • Nie lubię absurdu

  Niech Pani opisze łapankę jaką sobie urządziła Policja na ograniczeniu do 40 na Zgodzie przy rondzie, najbardziej " niebezpieczna " ulica w Świętochłowicach. Ciekawe jakie jest uzasadnienie tych kontroli prędkości właśnie tam, nie kojarzę żadnego wypadku w tej okolicy, ale wygodnie im się tam łapie.

 • Markus

  Juz nie dlugo bedzemy pchac te samochody bo ciagle za szybko!

 • czujny marcin

  "Policja przypomina! Bezpieczna prędkość, to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i własnych umiejętności"z udostepnionego artykulu o godz 5 rano...no widac na zdjeciu, ze tam byla pusta droga, wiec 80km/h na pustej drodze o tej godzienie chyba nie stwarza wiekszego zagrozenia dla ruchu, czy tak?tytul tez jest dobry,,, pedził!!! z predk 83km/h :D pedzic by mogl jakby jechal 183 a nie jedyne 83..... pozdro pani sylwio - niech pani juz nie pisze bo to nie pierwszy pani katastrofalny artykul....

 • RF

  Pierniczysz jak potłuczony.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również