Wiadomości z Świętochłowic

Pierwsza taka współpraca w kraju - Uczelnia Korczaka wesprze edukację w Świętochłowicach!

 • Dodano: 2020-09-02 06:30, aktualizacja: 2020-09-02 06:44

Przyszkolny ogródek pełen roślin i ziół, lekcje historii czy geografii w terenie, udział w szkolnych zajęciach prowadzonych przez studentów i wspólne działania z lokalną społecznością.

To wszystko od 1 września w lipińskiej Szkole Podstawowej nr 19

Wszyscy wiemy, jak silnie pandemia koronawirusa wpłynęła na różne dziedziny naszego życia - w tym także na edukację. Zarówno nauczyciele, jak i młodzież szybko musieli zmierzyć się z nową rzeczywistością. Każdy poradził sobie z tym w miarę swoich możliwości. Nie wiemy, co nas czeka w przyszłości – wiemy jednak, że nie chcemy nikogo pozostawić bez pomocy. Także tej, która sprawiłaby by wyniki naszych uczniów były co raz lepsze – tłumaczy Daniel Beger, prezydent Świętochłowic.

Nie od razu Kraków zbudowano, więc wszyscy mają świadomość tego, że zajmie to chwilę... nawet dłuższą – najważniejsze jest jednak, by chcieć. A któż lepiej mógłby pomóc uczniom, jak nie ci którzy na co dzień kształcą przyszłą kadrę pedagogiczną?

Jako najstarsza niepubliczna uczelnia w kraju, od prawie 30 lat kształcimy pedagogów, pracowników socjalnych i polityków społecznych. Nasza kadra to grono ekspertów, którzy ogromny nacisk kładą na zajęcia praktyczne. Te dobre praktyki od dawna sprawdzają się u naszych zagranicznych partnerów, dlaczego więc nie skorzystać z nich również u nas? Jesteśmy przekonani, że nasze alternatywne metody nauki i współpraca z różnymi grupami pomogą poprawić jakość kształcenia w Lipinach – przekonuje Anna Zasada-Chorab, dziekan Uczelni Korczaka w Katowicach.

Na czym będzie polegać podpisane porozumienie o współpracy między Uczelnią Korczaka a Miastem Świętochłowic? Pierwszy w Polsce tego typu pilotażowy program, polegający na kompleksowym wsparciu merytorycznym edukacji w mieście, będzie prowadzony dwutorowo. Na zasadzie współpracy zespołu ekspertów (złożonego z kadry pedagogicznej uczelni i grona pedagogicznego SP19) oraz wspólnych działań dyrektorów placówek oświatowych i instytucji miejskich z lokalnym otoczeniem – wszystko dla dobra najmłodszych.

Komentarze (4)    dodaj »

 • vovtek81

  Ile z kasy miasta ta uczelnia dostanie za tę współpracę ?

 • vovtek81

  ile od miasta przytuli ta uczelnia i dlaczego tak mało?

 • Mieszkaniec

  Ogródek pełen roślin?śmieszne w przypadku gdy beger cichaczem wycina drzewa

 • :)

  Ta współpraca dla miasta i jego mieszkańców będzie bardzo droga. Chyba potrzebna jest nowa pani pełnomocnik?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również