Wiadomości z Świętochłowic

Pierwsze starcia na nowym ringu

  • Dodano: 2011-09-13 14:00, aktualizacja: 2011-09-14 10:38

W sobotę cała Polska żyła walką pomiędzy Adamkiem i Kliczko, w Świętochłowicach mieszkańcy mieli dodatkowe bokserskie emocje. Podczas imprezy integracyjnej "Razem Lepiej", młodzi sportowcy z ŚKS "Naprzód Lipiny" i GKS "Śląsk" z Rudy Śląskiej zmierzyli się w walkach pokazowych na nowym ringu, który od miasta otrzymali zawodnicy z Lipin.

Rękawice ubrali także prezydent Dawid Kostempski i trener sekcji bokserskiej "Naprzód Lipiny" Marian Wilaschek.

- To będą dwie minuty męskiej rywalizacji – tuż przed starciem zwrócił się do dziennikarzy prezydent. – Przez pięć lat uprawiałem kickboxing, w ciągu tygodnia biegam 10 kilometrów, mam nadzieję, że kondycja dopisze - dodał. Starcie wywołało wiele emocji. Przegranych nie było.

- Podziwiam młodych bokserów z Lipin, którzy potrafią wytrzymać 6 minut walcząc w trzech rundach - mówił po walce prezydent. - Cieszę się, że młodzi sportowcy będą mieli wreszcie profesjonalny ring. Mam nadzieję, że przyciągnie on nowych zawodników – dodał.

Prezydent Kostempski, to bardzo dobry i bardzo wymagający przeciwnik – skomentował Wilaschek. Ring zakupiony został z środków gminy. – Jest on potrzebny przede wszystkim do treningów, by profesjonalnie wyszkolić naszych zawodników – tłumaczył trener. Będzie wykorzystywany również podczas organizowanych w mieście zawodów.

- Świętochłowicka sekcja bokserska ma długą tradycję. Założona została w Lipinach w 1920 roku, to jest ponad 91 lat temu – przypomniał Witold Wilczowski kierownik świętochłowickiej sekcji boksu. - Kiedy w latach 70 – tych przestała funkcjonować kopalnia "Matylda", w mieście przestał też istnieć klub bokserski. Sześć lat temu udało się nam go reaktywować - wyjaśnił. Klub liczy gotowych do startu w zawodach 10 sportowców, którzy są zarejestrowani w Polskim Związku Bokserskim i mają już wiele sukcesów na koncie. Ostatnio w Mistrzostwach Polski Martin Gottschall, w kategorii wagowej +81, zdobył brązowy medal.

Po sportowych emocjach plac wokół Młodzieżowego Domu Kultury, gdzie odbywała się impreza integracyjna "Razem Lepiej" znowu zapełnił się mieszkańcami.

 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.