Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Pierwszy stopień alarmu antyterrorystycznego ALFA i ALFA-CRP w całej Polsce już od środy

 • Dodano: 2019-08-28 09:00, aktualizacja: 2019-08-28 13:09

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki zadecydował o wprowadzeniu pierwszego stopnia alarmowego ALFA oraz ALFA-CRP na terenie całego kraju - ma on charakter jedynie prewencyjny.

Wprowadzenie stopnia alarmowego ma charakter prewencyjny i jest związane z uroczystościami upamiętniającymi 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz oficjalną wizytą w Polsce Prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki - czytamy na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Stan alarmowy rozpocznie się o północy w nocy z wtorku na środę, a zakończy się we wtorek o godzinie 23:59.

ALFA i ALFA-CRP to najniższe z możliwych stanów alarmowych, które w zasadzie ograniczają się do postawienia służb zapewniających bezpieczeństwo w stan podwyższonej czujności. Rozszerzenie CRP dotyczy podobnych działań w cyberprzestrzeni. Nie należy się spodziewać z tego powodu większych utrudnień.

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • Anka z zaścianka

  Stan alarmu antyterrorystycznego ALFA , awaria w Warszawie, przepychanki z parlamentem w UK, wietrzę tu jakiś spisek. 30 lat temu oglądałam film Bergmana "Jajo węża" tak mi zapadł w pamięć, że wydaje mi się, iż zbliża się powtórka z rozrywki. My się nad wyraz rozwijamy (tak jak przed II WŚ) a do Niemiec powoli zbliża się recesja. Jak myślicie gdzie pójdą migranci gdy Niemcom zabraknie kasy na socjal dla nich? Niech Bóg ma nas w opiece.

 • Bożena

  Prezydent Stanów i tak nie przylatuje do Polski bo odmówił wizytę z powodu nadchodzacego huraganu w Stanach to po co ten.alarm

 • Zestrachany

  Jeszcze tylko godzina policyjna :)

 • Asia

  Chore...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.