Wiadomości z Świętochłowic

Piesi i kierowcy w obiektywie kamery - podsumowanie działań świętochłowickiej drogówki

  • Dodano: 2020-06-17 07:45, aktualizacja: 2020-06-17 07:58

W poniedziałek świętochłowicka drogówka przeprowadziła akcję „Bezpieczny pieszy”. Jej celem było zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. W czasie działań stróże prawa byli wspierani przez Ruchome Stanowisko Dowodzenia.

Mundurowi ujawnili łącznie 45 wykroczeń, z czego tylko jedno popełnione przez pieszego

Na terenie Świętochłowic miejscowa drogówka przeprowadziła działania o kryptonimie „Bezpieczny Pieszy”. Akcja tradycyjnie miała na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, bowiem to oni stanowią szczególnie zagrożoną grupę. Ukierunkowana była na kontrolę wzajemnych relacji pomiędzy kierowcami i pieszymi. W czasie działań po raz kolejny stróże prawa z Wydziału Ruchu Drogowego byli wspierani przez Ruchome Stanowisko Dowodzenia. Tzw. RSD to samochód wyposażony w kamery, które dają możliwość bardzo dokładnej obserwacji wybranego terenu, czy też odcinka drogi. Policjanci z drogówki wykorzystują go najczęściej do nadzoru dróg, na których nader często dochodzi do łamania przepisów przez uczestników ruchu.

W działaniach wzięło udział 10 policjantów drogówki. Ujawnili łącznie 45 naruszeń przepisów, z czego tylko jedno wykroczenie popełnił pieszy.

Po raz kolejny apelujemy! 

Tylko przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w połączeniu z rozsądkiem i rozwagą, mogą nas ustrzec przed kalectwem lub utratą życia. A odpowiedzialność za bezpieczeństwo spoczywa na wszystkich użytkownikach drogi.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Edzio

    Na pincset zbierają, przecież to wiadomo. W pispanstwie policyjnym wszystkie chwyty dozwolone....

  • ksiądz dobrozłodziej

    Ochrona przez wystawianie mandatów. Brawo k..a WY! A wyłudzanie mandatów od pieszych przechodzących zgodnie z prawem na skrzyżowaniu było? Czy mieszkańcy nauczyli się już art.13.3 prawa o ruchu drogowym i już się nie da?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również