Wiadomości z Świętochłowic

Pijany kierowca i obcokrajowiec z 5 sądowymi zakazami kierowania w rękach policji

  • Dodano: 2022-01-20 06:00, aktualizacja: 2022-01-20 06:13

Rażącą nieodpowiedzialnością wykazali się dwaj mężczyźni zatrzymani do drogowej kontroli przez świętochłowickich policjantów. Pierwszy, amator jazdy na „podwójnym gazie” miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Drugi, kierowca volkswagena wsiadł za jego kierownicę pomimo sądowego zakazu. Obcokrajowiec może wkrótce usłyszeć również zarzut kierowania osobówką pod wpływem narkotyków, jeśli wykonane badanie krwi to potwierdzi.

Obu mężczyznom grozi nawet kilka lat za kratami

W ostatnich dniach w ręce świętochłowickich policjantów wpadło kolejnych dwóch nieodpowiedzialnych kierujących. Do pierwszego zdarzenia doszło w połowie minionego tygodnia. Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli mercedesa na ulicy Metalowców. Za kierownicą siedział 65-letni mieszkaniec miasta. W trakcie badania alkomatem wyszło na jaw, że mężczyzna jest nietrzeźwy bowiem miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Wkrótce świętochłowiczanin usłyszy zarzuty. Grozi mu nawet do 2 lat za kratami oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Przypominamy! Każdy, kto wsiada za kierownicę samochodu pod wpływem alkoholu, nie tylko łamie prawo, ale stanowi ogromne zagrożenie na drodze.

Z kolei w niedzielę przed południem w ręce policjantów z „patrolówki” wpadł obywatel Ukrainy. Zatrzymanym do kontroli drogowej na ulicy Mickiewicza okazał się 28-letni mężczyzna. W trakcie czynności mundurowych wyszło na jaw, że obcokrajowiec ma pięć aktywnych sądowych zakazów kierowania pojazdami. Mimo to wsiadł za kierownicę volkswagena. Grozi mu do 5 lat więzienia za niestosowania się do wyroku sądu dotyczącego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mężczyzna nie był pod wpływem alkoholu, jednak jego zachowanie wzbudziło podejrzenie stróżów prawa, że może on być pod wpływem narkotyków. W związku z tym pobrano mu krew do dalszych badań. Jeżeli te przypuszczenia się potwierdzą, mężczyznę czekają kolejne zarzuty. Sprawę prowadzi miejscowa komenda Policji. 

Komentarze (1)    dodaj »

  • Szok

    Ukraińcy rozrabiają w Polsce zamiast bronić ojczyzny Deportować bez prawa wjazdu

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.