Wiadomości z Świętochłowic

Adam Trzebinczyk nie jest już zastępcą prezydenta Świętochłowic - został odwołany

 • Dodano: 2022-01-19 13:45, aktualizacja: 2022-01-19 15:22

Adam Trzebinczyk został dziś odwołany ze stanowiska drugiego zastępcy prezydenta Świętochłowic. O swojej decyzji poinformował na profilu facebookowym Daniel Beger, Dymisji zaskoczyła samego zainteresowanego, który także za pomocą mediów społecznościowych odniósł się do sprawy. Jak twierdzi - jego odwołanie to "kara za aktywność i chęć pomagania mieszkańcom". 

Adam Trzebinczyk został powołany na stanowisko drugiego wiceprezydenta 1 października 2019 roku. Po ponad dwóch latach Daniel Beger uznał jednak, że dalsza współpraca nie jest już możliwa:

Zarządzanie miastem bardzo przypomina wioślarstwo zespołowe. To od pełnej synchronizacji zawodników, podziału energii i obierania wspólnego kierunku zależy to, czy dana drużyna osiągnie sukces. Odkąd zostałem prezydentem miasta to właśnie taką drużynę chciałem tworzyć, opierając się na zaufanych i kompetentnych współpracownikach w pełni podzielających moją wizję zarządzania miastem i angażujących się w jej realizację. Mając na uwadze obecną sytuację, nowe wyzwania, jakie stoją przed nami, postanowiłem odwołać Adama Trzebinczyka z funkcji Drugiego Zastępcy Prezydenta. Tym samym dobiegła końca nasza ponad dwuletnia współpraca w Zarządzie Miasta, którą osobiście uważam za dobrze spożytkowaną i związaną z wieloma sukcesami, w których Adam odgrywał ważną rolę – za to mu w tym miejscu dziękuję - napisał na swoim facebookowym profilu prezydent miasta. 

Dymisja zaskoczyła Adama Trzebinczyka

Dymisja zaskoczyła Adama Trzebinczyka, który uznał, że jest to kara za jego zaangażowanie:

Z wielkim zdziwieniem, a nawet niedowierzaniem dowiedziałem się dziś o odwołaniu mnie ze stanowiska wiceprezydenta Świętochlowic. Odbieram tę decyzję nie tylko, jako swego rodzaju karę za moją aktywność i chęć pomagania mieszkańcom, ale także w odniesieniu do spraw z którymi od dawna się nie zgadzam, a które mają miejsce przy okazji sprawowania władzy przez obecnego prezydenta Daniela Begera. W tym m.in. o jakości zarządzania miastem, traktowaniem pracowników, podejściem do sprawowania władzy. W dniu jutrzejszym przekażę znacznie więcej informacji o okolicznościach tego, co się dzisiaj stało. Chciałbym jednak zaznaczyć, że mimo tego pozostaję cały czas do dyspozycji mieszkańców Świętochłowic w każdej sprawie, która dotyczy miasta i jego mieszkańców - oświadczył były wiceprezydent miasta. 

Przypomnijmy, że w 2019 roku wokół dymisji Sonii Kwaśny zrodził się konflikt, który ostatecznie znalazł swój finał w sądzie. W pierwszej instancji sąd uznał, że żadna z podnoszonych wówczas przez Daniela Begera przyczyn zwolnienia de facto nie zaistniała.  Czy odwołanie Adama Trzebinczyka także stanie się zarzewiem konfliktu? Do tej sprawy będziemy wracać. 

Komentarze (63)    dodaj »

 • kwiat jabłoni

  Wiejskie standardy zakompleksionego narcyza.

 • Becia

  Nareszcie. Trzebińczyk i skończ już płakać

 • lodzia

  Ledwo kalina przestała śmierdzieć a tu kolejne fekalia wywaliło, tym razem na Katowickiej !

 • Domi

  Mój dziadek był kiedyś radnym i dużo robił dla ludzi . Darmowe wycieczki dla chętnych , koncerty orkiestry , pomagał starszym ludziom zamieniać rudery na mieszkania w blokach , dbał o park hallo (wtedy nie miał takiej nazwy) , zorganizował dzieciakom świetlicę . Robił to prawie za darmo ,bo nie było takiego uposażenia jak teraz dla radnych , sam z babcią mieszkał w familoku na piaśnikach . Teraz już nie ma takich ludzi , szkoda

 • Agnieszka

  Pinokio teraz kolej na ciebie! Odejdz wstydu oszczędz i zabierz z sobą powolniaka.

 • anula

  Najlepszy prezydent naszego miasta ŚWIĘTOCHŁOWICE pan prez, BEGER.

 • Wazelinia Złóg

  Bo ci wazeliny zabraknie!

 • Adam

  Wywiad w radiu w godzinach pracy bez zgody przełożonego. Dyscyplinarka ?

 • Dorota

  Ciepła klucha. Odejdź i nie wracaj.

 • Miło potraktowana

  Krzyż na drogę

 • Była sąsiadka "barbary"

  Obaj panowie pewnie dają sobie rady i daleka jestem od oceny nie znając szczegółów, chciała bym odnieść się do jednej fanatyczki która na różnych forach się wypowiada w tym również w temacie opisanym w materiale oraz w sprawie wynagrodzenia Prezydenta. Nie oceniam wysokości wynagrodzenia, w obecnych czasach wydaje mi się że w wielu zawodach ludzie mają większe dochody od Prezydenta. Ważna dla mnie jest kwestia że owa fanatyczka krytykuje i próbuje się się zgrywać na jakiś autorytet, owa pani Barbara Ho.... nigdy nie pracowała i żyje z emerytury teściowej, 500 +, renty męża alkoholika i wielu innych socjalnych dodatków. Takie dziś mamy czasy że "barbary" żywione przez system PiS stanowią kto czego godny. Ile jeszcze ?

 • Obserwator

  Ludzie ogarnijcie się . Gołym okiem widać gierki Trzebińczyka, na 100% wiedział że dostanie wypowiedzenie i ostatnie dni grał pod publiczkę jaki to on pracowity i dobry. Na prawo i lewo obietnice, zdjęcia w gabinecie itp. Od dawna się mówiło że jedyne co potrafi to obiecywać ale jak z realizacją tych obietnic ? To polityk i mogę się założyć ze spadnie na 4 łapy, albo już mu po linii partyjnej PiS coś obiecali albo nagle zachoruje na wiele miesięcy ( L4) Beger go awansował, zaufał, wyciągnął i się zawiódł. Jak w każdym przedsiębiorstwie to szef dobiera sobie kadry. Trzebińczyk ma swoją historię, próbował w Kukizach, w radzie miejskiej chorzów, kandydował na Prezydenta Chorzowa. Potrzeba coś więcej ?

 • Chorzów

  To nie polityk ! To badyloż

 • znajoma

  słyszałam że następna będzie dyrektorka ze zgody z cks

 • dziubek

  Słyszałam że pani ma coś nie tak że słyszy głosy

 • Ktoś

  Pana T. mało spotykam na korytarzach urzędu ale jak już spotkałam odnosiłam wrażenie wywyższenia się a powiedzeniu "Dzień dobry" można było zapomnieć. Podstawy wychowania.

 • Starzyk

  A na swoim sztandzie boł zowżdy taki uprzejmy . Co sie z synkiem porobiyło

 • Ecik

  Kompleks nizszosci Ktoś?

 • Nostrodamus

  Gerard G. na wiceprezydenta.

 • gość

  dałem ci plusa! lubię hard core!

1234

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również