Wiadomości z Świętochłowic

Adam Trzebinczyk nie jest już zastępcą prezydenta Świętochłowic - został odwołany

 • Dodano: 2022-01-19 13:45, aktualizacja: 2022-01-19 15:22

Adam Trzebinczyk został dziś odwołany ze stanowiska drugiego zastępcy prezydenta Świętochłowic. O swojej decyzji poinformował na profilu facebookowym Daniel Beger, Dymisji zaskoczyła samego zainteresowanego, który także za pomocą mediów społecznościowych odniósł się do sprawy. Jak twierdzi - jego odwołanie to "kara za aktywność i chęć pomagania mieszkańcom". 

Adam Trzebinczyk został powołany na stanowisko drugiego wiceprezydenta 1 października 2019 roku. Po ponad dwóch latach Daniel Beger uznał jednak, że dalsza współpraca nie jest już możliwa:

Zarządzanie miastem bardzo przypomina wioślarstwo zespołowe. To od pełnej synchronizacji zawodników, podziału energii i obierania wspólnego kierunku zależy to, czy dana drużyna osiągnie sukces. Odkąd zostałem prezydentem miasta to właśnie taką drużynę chciałem tworzyć, opierając się na zaufanych i kompetentnych współpracownikach w pełni podzielających moją wizję zarządzania miastem i angażujących się w jej realizację. Mając na uwadze obecną sytuację, nowe wyzwania, jakie stoją przed nami, postanowiłem odwołać Adama Trzebinczyka z funkcji Drugiego Zastępcy Prezydenta. Tym samym dobiegła końca nasza ponad dwuletnia współpraca w Zarządzie Miasta, którą osobiście uważam za dobrze spożytkowaną i związaną z wieloma sukcesami, w których Adam odgrywał ważną rolę – za to mu w tym miejscu dziękuję - napisał na swoim facebookowym profilu prezydent miasta. 

Dymisja zaskoczyła Adama Trzebinczyka

Dymisja zaskoczyła Adama Trzebinczyka, który uznał, że jest to kara za jego zaangażowanie:

Z wielkim zdziwieniem, a nawet niedowierzaniem dowiedziałem się dziś o odwołaniu mnie ze stanowiska wiceprezydenta Świętochlowic. Odbieram tę decyzję nie tylko, jako swego rodzaju karę za moją aktywność i chęć pomagania mieszkańcom, ale także w odniesieniu do spraw z którymi od dawna się nie zgadzam, a które mają miejsce przy okazji sprawowania władzy przez obecnego prezydenta Daniela Begera. W tym m.in. o jakości zarządzania miastem, traktowaniem pracowników, podejściem do sprawowania władzy. W dniu jutrzejszym przekażę znacznie więcej informacji o okolicznościach tego, co się dzisiaj stało. Chciałbym jednak zaznaczyć, że mimo tego pozostaję cały czas do dyspozycji mieszkańców Świętochłowic w każdej sprawie, która dotyczy miasta i jego mieszkańców - oświadczył były wiceprezydent miasta. 

Przypomnijmy, że w 2019 roku wokół dymisji Sonii Kwaśny zrodził się konflikt, który ostatecznie znalazł swój finał w sądzie. W pierwszej instancji sąd uznał, że żadna z podnoszonych wówczas przez Daniela Begera przyczyn zwolnienia de facto nie zaistniała.  Czy odwołanie Adama Trzebinczyka także stanie się zarzewiem konfliktu? Do tej sprawy będziemy wracać. 

Komentarze (63)    dodaj »

 • kwiat jabłoni

  Wiejskie standardy zakompleksionego narcyza.

 • Becia

  Nareszcie. Trzebińczyk i skończ już płakać

 • lodzia

  Ledwo kalina przestała śmierdzieć a tu kolejne fekalia wywaliło, tym razem na Katowickiej !

 • Domi

  Mój dziadek był kiedyś radnym i dużo robił dla ludzi . Darmowe wycieczki dla chętnych , koncerty orkiestry , pomagał starszym ludziom zamieniać rudery na mieszkania w blokach , dbał o park hallo (wtedy nie miał takiej nazwy) , zorganizował dzieciakom świetlicę . Robił to prawie za darmo ,bo nie było takiego uposażenia jak teraz dla radnych , sam z babcią mieszkał w familoku na piaśnikach . Teraz już nie ma takich ludzi , szkoda

 • Agnieszka

  Pinokio teraz kolej na ciebie! Odejdz wstydu oszczędz i zabierz z sobą powolniaka.

 • anula

  Najlepszy prezydent naszego miasta ŚWIĘTOCHŁOWICE pan prez, BEGER.

 • Wazelinia Złóg

  Bo ci wazeliny zabraknie!

 • Adam

  Wywiad w radiu w godzinach pracy bez zgody przełożonego. Dyscyplinarka ?

 • Dorota

  Ciepła klucha. Odejdź i nie wracaj.

 • Miło potraktowana

  Krzyż na drogę

 • Była sąsiadka "barbary"

  Obaj panowie pewnie dają sobie rady i daleka jestem od oceny nie znając szczegółów, chciała bym odnieść się do jednej fanatyczki która na różnych forach się wypowiada w tym również w temacie opisanym w materiale oraz w sprawie wynagrodzenia Prezydenta. Nie oceniam wysokości wynagrodzenia, w obecnych czasach wydaje mi się że w wielu zawodach ludzie mają większe dochody od Prezydenta. Ważna dla mnie jest kwestia że owa fanatyczka krytykuje i próbuje się się zgrywać na jakiś autorytet, owa pani Barbara Ho.... nigdy nie pracowała i żyje z emerytury teściowej, 500 +, renty męża alkoholika i wielu innych socjalnych dodatków. Takie dziś mamy czasy że "barbary" żywione przez system PiS stanowią kto czego godny. Ile jeszcze ?

 • Obserwator

  Ludzie ogarnijcie się . Gołym okiem widać gierki Trzebińczyka, na 100% wiedział że dostanie wypowiedzenie i ostatnie dni grał pod publiczkę jaki to on pracowity i dobry. Na prawo i lewo obietnice, zdjęcia w gabinecie itp. Od dawna się mówiło że jedyne co potrafi to obiecywać ale jak z realizacją tych obietnic ? To polityk i mogę się założyć ze spadnie na 4 łapy, albo już mu po linii partyjnej PiS coś obiecali albo nagle zachoruje na wiele miesięcy ( L4) Beger go awansował, zaufał, wyciągnął i się zawiódł. Jak w każdym przedsiębiorstwie to szef dobiera sobie kadry. Trzebińczyk ma swoją historię, próbował w Kukizach, w radzie miejskiej chorzów, kandydował na Prezydenta Chorzowa. Potrzeba coś więcej ?

 • Chorzów

  To nie polityk ! To badyloż

 • znajoma

  słyszałam że następna będzie dyrektorka ze zgody z cks

 • dziubek

  Słyszałam że pani ma coś nie tak że słyszy głosy

 • Ktoś

  Pana T. mało spotykam na korytarzach urzędu ale jak już spotkałam odnosiłam wrażenie wywyższenia się a powiedzeniu "Dzień dobry" można było zapomnieć. Podstawy wychowania.

 • Starzyk

  A na swoim sztandzie boł zowżdy taki uprzejmy . Co sie z synkiem porobiyło

 • Ecik

  Kompleks nizszosci Ktoś?

 • Nostrodamus

  Gerard G. na wiceprezydenta.

 • gość

  dałem ci plusa! lubię hard core!

1234

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również