Wiadomości z Świętochłowic

Pinola Cafe, popularna świętochłowicka kawiarnia, zostanie zamknięta

 • Dodano: 2021-02-08 07:30, aktualizacja: 2021-02-07 23:38

Z kulinarnej mapy Świętochłowic znika kolejny punkt gastronomiczny. To Pinola Cafe. Wpływ na podjęcie decyzji o zamknięciu kawiarni miał przedłużający się lockdown i brak rządowego wsparcia finansowego.Popularny świętochłowicki lokal kończy swoją działalność. Właściciele kawiarni Pinola Cafe mieszczącej się przy ul. Łagiewnickiej 2 w Chropaczowie obwieścili, że po dziesięciu latach zmuszeni są do zamknięcia biznesu.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich naszych gości, przyjaciół, znajomych. Smutne dla nas, ale prawdziwe. Tak to prawda likwidujemy lokal Pinola Cafe po niespełna 10ciu latach działalności. Już w najbliższych dniach opuszamy budynek, w którym mieliśmy przyjemność gościć Was na co dzień i z okazji ważnych uroczystości – poinformowali właściciele Pinola Cafe za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Wskazali też, że przyczyną likwidacji lokalu jest przedłużający się lockdown oraz brak rządowego wsparcia.

Było naprawdę miło, jednak brak wsparcia ze strony naszego rządu i zakaz działalność doprowadził do takiej sytuacji – zaznaczyli właściciele Pinola Cafe. 

Mieszkańcy Świętochłowic w komentarzach pod postem z rozrzewnieniem wspominają kultowe miejsce. Kilka osób zaproponowało nawet organizację zrzutki na rzecz lokalu, ale właściciele wyjaśnili, że podjęli już decyzję, od której nie ma odwrotu. Trudno się dziwić, bowiem obserwując koronawirusową rzeczywistość i sytuację przedsiębiorców, można wysnuć wniosek, że nadzieja na rychłe zniesienie obostrzeń i otwarcie lokali gastronomicznych może być płonna.

Komentarze (6)    dodaj »

 • ***** ***

  Smutno

 • Mieszkaniec

  Zgadzam się chociaż byłem zaskoczony decyzją otwarcia tej knajpy w takim miejscu i dzielnicy w której jedynie co pewnie się otwiera to butelkę piwa a nie koniecznie dg chociaż jak widać 10 lat dali radę, szacun ja bym się nie odważył otwierać dg w Świętochłowicach

 • Kennedy

  Delfin pomoże , razem ze swoją Kakaową Księżniczką i Tata milicjant też pomoże..

 • Normalny

  Szkoda doł chropocowa bez knajpy masakra wierzyć się niechce to państwo to kawał gnoju

 • PAMIĘTAMY!

  beger=PiS

 • Mieszkaniec

  beger nie pomoże? Buuuuuu

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.