Wiadomości z Świętochłowic

Płatny wjazd na teren OSIR Skałka?

 • Dodano: 2021-02-22 14:00

Czy parkowanie na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji „Skałka” w Świętochłowicach będzie płatne? Pomysł wraca jak bumerang. Tym razem kwestię tę poruszył radny Łukasz Respondek. Świętochłowicka „ Skałka” to jedno z bardziej malowniczych miejsc w regionie. Przyciąga nie tylko świętochłowiczan, ale także mieszkańców okolicznych miast. Z uwagi na położenie obiektu, wiele osób dociera tu samochodami. W słoneczne dni znalezienie wolnego miejsca do parkowania graniczy z cudem. Radny Łukasz Respondek postanowił wziąć pod lupę liczbę samochodów wjeżdżających na teren ośrodka.

W związku z dużą ilością samochodów na terenie kompleksu, szczególnie tych spoza miasta, zwracam się z prośbą o opracowanie kalkulacji finansowej dotyczącej wprowadzenia systemu poboru opłat. Takowa kalkulacja powinna zawierać średnią ilość samochodów wjeżdżających na Skałkę w tygodniu i- osobno – w weekendy oraz rachunek ekonomiczny, na ile takie rozwiązanie będzie opłacalne i czy nie odstraszy potencjalnych spacerowiczów – pisze radny Łukasz Respondek w swojej interpelacji.

Jak wskazuje świętochłowicki magistrat, OSIR wielokrotnie rozważał wprowadzenie opłat za parkowanie na terenie ośrodka. Do tej pory jednak się na to nie zdecydowano.

Aleja Parkowa, którą samochody poruszają się na terenie Parku „Skałka” została otwarta da ruchu w 2014 roku i od tamtej pory – jako droga publiczna – pozostaje od zarządem Biura Dróg i Mostów Urzędu Miejskiego. Ośrodek „Skałka” nie ma możliwości regulacji ruchu na tym terenie, czy też jego całkowitego ograniczania.

Wskazano też, że OSIR nigdy nie prowadził ewidencji pojazdów wjeżdżający na teren ośrodka, a zarządzanie parkingiem jest drogie i wymaga zatrudnienia dodatkowych pracowników oraz utwardzenia i przygotowania terenu pod parking. Alternatywę mogą stanowić parkomaty.

Zobacz także

Komentarze (20)    dodaj komentarz »

 • Grzegorz

  Aleja Parkowa powinna być zamknięta dla ruchu. I tyle w temacie.

 • Marian 54

  Zrobić opłatę wjazdową 100 zł . To jest teren rekreacyjny i wypoczynkowy dobrze połączony z komunikacją, dlatego wjazd autem tam nikomu niepotrzebny

 • Kasia

  Płatny wjazd więc zaczną parkować na Krasickiego

 • Kiki

  Wszedzie sie płaci,ptoste....

 • 8*

  Towarzyszu Respondek, stajecie się naprawdę politykiem wielkiego formatu. Słusznie stosujecie marksistowską zasadę, by do rozwiązania błahego problemu koniecznie trzeba wymyślić kilka nowych, aby w przyszłości też mieć co rozwiązywać. Przy okazji można zapędzić ludzi do wykonania zupełnie nikomu niepotrzebnej roboty i wygenerować dodatkowe koszty, które klasa robotnicza ochoczo zapłaci. Ale może jednak sami postoicie przez tydzień na Skałce i policzycie samochody, a potem dokonacie analizy ekonomicznej opłacalności swojego pomysłu. A jak zaczerpniecie świeżego powietrza, to może dojdziecie do wniosku, że do rozwiązania problemu wystarczą 2-3 znaki B-2 z tabliczkami ograniczającymi.

 • Endriu

  Jestem za.Min 20 zeta za wjazd na inwestycje w Skałkę .

 • GMD

  Proponuję wprowadzić opłaty dla radnych za każdy ich kretyński pomysł. Myślę że szybko budżet miasta miałby nadwyżki finansowe.

 • mieszkaniec

  Tymczasowo pełniących obowiązki radnych, prezydentów, sekretarzy, skarbników, dyrektorów i naczelników, zresztą urzędników i pracowników administracyjnych również, kumulacja głupoty i nieudaczników życiowych, obraz [...]u na katowickiej.

 • Marian 53

  Jestem za tym żeby wjazd na skałkę kosztował 100 zł. Albo więcej to jest miejsce rekreacji i wypoczynku z dobrym dojazdem komunikacji MZK

 • Nana

  Kiedyś ruch pojazdów na Skałce był ograniczony i było fajnie. Teraz jest tam jak wszędzie, niestety. Pieszy musi mieć oczy w zadku i ciągle się pilnować żeby nie wleźć pod auto. To już nie jest fajne miejsce tylko kolejny skrót dla aut! Szkoda...

 • krist

  bardzo dobry pomysł świony są jedyni na śląsku gdzie nie płaci się za postój dlaczego ja muszę płacić w innych miastach niech też płacą

 • ehhh

  I bardzo dobrze! Ale pieniążki na konto OSiRu na jakieś inwestycje, a nie na wygibasy Begera.

 • marek

  a co to są wygibasy begera?

 • Gerhard

  To lodowisko w czasie pandemii i wieeeeele innych dziwadeł.

 • marek

  to ile kosztowało to lodowisko?

 • Mieszkaniec

  Te lodowisko było niepotrzebne do którego się dopłacali w tym BANKRUTUJĄCYM mieście.

 • Mieszkaniec

  Sprzedać ten hasiok tak jak wesołe miasteczko mountain resorts, z zastrzeżeniem tylko na rekreację i sport. Zamiast stadionu postawić aqua park, odświeżyć ścieżki rowerowe i chodniki szczególnie wokół stawu. Skate park z prawdziwego zdarzenia a na zwiroku wielki plac zabaw rodem z Wodzisławia "3 wzgórza".Fajnie miejsce na wiele innych pomysłów które ograniczyć może tylko wyobraźnia no i oczywiscie środki których na skałkę miasto nie ma i nie będzie mieć.

 • jola

  Radny tu pod swoim blokiem postaw parkomaty

 • Taka prawda

  On pod swoim blokiem tylko zdjęcia potrafi zrobić, sto metrów dalej to już nic nie widzi taki radny sztuka dla sztuki. Wielki filozof na sesjach i nic więcej.

 • Bartek

  Taki jego urok on widzi oczami swych guru a ci zmienni są to i on widzi raz tak raz siak

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.