Wiadomości z Świętochłowic

Pływali z Mikołajem

  • Dodano: 2013-12-09 08:00, aktualizacja: 2015-12-03 12:20

W czwartkowe popołudnie 5 grudnia na kąpielisku miejskim odbyły się I Mikołajkowe Zawody Pływackie.

Na starcie stanęli reprezentanci szkół podstawowych, łącznie organizatorzy przygotowali VI kategorii wiekowych oraz zmagania sztafetowe. Młodsze kategorie, kl. I-II miały do pokonania dystans 25m, wszyscy pozostali musieli się zmierzyć z dwoma długościami basenu, a więc dystansem 50m.

Otwarcia sztafety dokonali zaproszeni goście, a jak przystało na zawody mikołajkowe nie mogło zabraknąć mikołajkowych akcentów. Było już więc prawie świątecznie, choć liczyła się przede wszystkim dobra zabawa, a przy okazji nie zabrakło mocnej sportowej rywalizacji.

Poniżej prezentujemy medalistów wszystkich kategorii.
Na starcie stanęła ponad stu osobowa grupa młodych pływaków.
 
Klasa I

Dziewczynki

  • I Grabarczyk Natalia MUKS Świętochłowice
  • II  Olejnicka Aleksandra DSRW Wesołe Foczki
  • III   Porębska Amelia  DSRW Wesołe Foczki

Chłopcy

  • I    Pachelski Nikodem MUKS Świętochłowice
  • II    Mocek Jakub   DSRW Wesołe Foczki
  • III   Maga Mariusz     DSRW Wesołe Foczki

Klasa II

Dziewczynki

  • I    Mocek Oliwia  DSRW Wesołe Foczki
  • II   Kula Weronika   MUKS Świętochłowice
  • III   Jasiak Zuzanna    MUKS Świętochłowice

Chłopcy

  • I    Raske Oliwier  DSRW Wesołe Foczki
  • II    Rzepka Filip    MUKS Świętochłowice
  • III    Kubista Łukasz  MUKS Świętochłowice

Klasa III

Dziewczynki

  • I   Herrmann Wiktoria MUKS Świętochłowice
  • II   Goły Edyta  DSRW Wesołe Foczki
  • III   Sturtz Marcelina  MUKS Świętochłowice

Chłopcy

  • I   Kapitan Kacper
  • II   Nowak Kamil MUKS Świętochłowice
  • III    Nowak Dawid    MUKS Świętochłowice

Klasa IV

Dziewczynki

  • I   Wołoch Justyna MUKS Świętochłowice
  • II  Sichma Zuzanna  DSRW Wesołe Foczki
  • III   Majowska Dagmara  DSRW Wesołe Foczki

Chłopcy

  • I     Gawenda Szymon MUKS Świętochłowice
  • II    Szlafke Marek  MUKS Świętochłowice

Klasa V

Dziewczynki

  • I     Bekman Zofia DSRW Wesołe Foczki
  • II    Naskręt Aneta  DSRW Wesołe Foczki
  • III   Damczyk Julia  DSRW Wesołe Foczki

Chłopcy

  • I     Pachelski Kajetan MUKS Świętochłowice
  • II    Blachiński Mateusz MUKS Świętochłowice
  • III   Mańkowski Filip  MUKS Świętochłowice

Klasy VI

Dziewczynki

  • I     Kapitan Paulina
  • II   Świderek Alicja MUKS Świętochłowice
  • III   Szuster Wiktoria DSRW Wesołe Foczki

Chłopcy

  • I Szarpak Marcin
  • II   Wojdyła Miłosz   MUKS Świętochłowice
  • III    Kocurek Jan  MUKS Świętochłowice

SZTAFETA

  • I   MUKS Świętochłowice
  • II  DSRW Wesołe Foczki

Organizatorami zawodów byli: MUKS „Skałka - Śląsk”, Ochotnicza Straż Pożarna Świętochłowice I,Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Szkoła Podstawowa nr 1, OSiR „Skałka”, Urząd Miasta Świętochłowice.


Źródło: OSiR Skałka

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.