Wiadomości z Świętochłowic

Po naszemu, czyli po śląsku w muzyce - koncertowe zakończenie lata

  • Dodano: 2020-08-25 06:45, aktualizacja: 2020-08-25 06:57

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz Instytut Korfantego zapraszają na wyjątkowe zakończenie wakacji!

W najbliższą sobotę (29.08) na terenie Ośrodka Sportu i rekreacji „Skałka usłyszymy na żywo występy aż trzech zespołów: Strzyga, My som tukej my som stond oraz Oberschlesien. Otwarcie bram dla fanów mocniejszych brzmień, ale także muzyki akustycznej, progrocka, folku, hip-hopu i funku, ruszy o godz. 17.00.

Wydarzenie zostanie zrealizowane dzięki Budżetowi Obywatelskiemu Marszałka Województwa Śląskiego.

Kogo usłyszymy?

- 19.30 - koncert zespołu Strzyga

Grupa pochodzi ze Śląska. W swojej twórczości szuka inspiracji w kulturze, religii, wróżbach, a motywem wiodącym jest strach i praca wyobraźni. Zespół nawiązuje do tekstu z dawnych lat, wątków z historii Śląska, Polski i Europy, a także kultury popularnej w ogóle. Strzyga! to kompilacja wszelkich gatunków: gra akustycznie, ale i czerpie inspiracje z muzyki heavymetalowej. To dark electro, progrock, artrock, ale nie boi się nawiązywać do disco i popu. Wybuchowa mieszanka! A podczas koncertów można spodziewać się jeszcze więcej – wszystko jest dopracowane i przemyślane, zespół występuje w finezyjnych kostiumach, czerpiących z estetyki steampunku. Można powiedzieć, że na scenie dzieje się teatr.

- 20.00 – koncert zespołu My som tukej my som stond

Spodziewać się możemy międzypokoleniowego i międzygatunkowego spotkania z funkiem, hip-hopem, śląskimi tekstami i zaśpiewem śląskich zespołów śpiewaczych.

- 21.00 – koncert zespołu Oberschlesien

To śląska grupa muzyczna wykonująca industrial metal i śpiewająca po śląsku. Powstała w 2008 roku w Piekarach Śląskich z inicjatywy Marcela Różanki. Zespół koncertuje po całej Polsce i poza jej granicami, gdzie zawsze spotyka się z ciepłym przyjęciem. Promuje tym samym śląską tożsamość i kulturę, rozpowszechniając śląską godkę na świecie. Nie można mu odmówić popularności – zespół w 2012 zajął drugie miejsce w IV edycji talent show “Must Be the Music. Tylko muzyka” emitowanego na antenie telewizji Polsat.

Koncerty są bezpłatne, jednak obowiązują szczególe zasady

- podczas wydarzenia obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa, a także 2 metrowy odstęp pomiędzy gośćmi,
- aby uczestniczyć w wydarzeniu należy przedstawić wypełnione i podpisane oświadczenie o stanie zdrowia, którego treść wkrótce zostanie udostępniona,
- od godziny 17:00 (moment otwarcia bram) będzie można dopełnić obowiązek oświadczenia o stanie zdrowia na miejscu.

Impreza przygotowana jest według wytycznych dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce stworzonych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Rozwoju oraz Główny Inspektor Sanitarny.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Tsv

    Co za chała

  • Stanisław

    Nic się nie dzieje - źle. Dzieje się też źle. Zdecydujcie się

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również