Wiadomości z Świętochłowic

Po naszemu, czyli po śląsku w muzyce - koncertowe zakończenie lata

  • Dodano: 2020-08-25 06:45, aktualizacja: 2020-08-25 06:57

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz Instytut Korfantego zapraszają na wyjątkowe zakończenie wakacji!

W najbliższą sobotę (29.08) na terenie Ośrodka Sportu i rekreacji „Skałka usłyszymy na żywo występy aż trzech zespołów: Strzyga, My som tukej my som stond oraz Oberschlesien. Otwarcie bram dla fanów mocniejszych brzmień, ale także muzyki akustycznej, progrocka, folku, hip-hopu i funku, ruszy o godz. 17.00.

Wydarzenie zostanie zrealizowane dzięki Budżetowi Obywatelskiemu Marszałka Województwa Śląskiego.

Kogo usłyszymy?

- 19.30 - koncert zespołu Strzyga

Grupa pochodzi ze Śląska. W swojej twórczości szuka inspiracji w kulturze, religii, wróżbach, a motywem wiodącym jest strach i praca wyobraźni. Zespół nawiązuje do tekstu z dawnych lat, wątków z historii Śląska, Polski i Europy, a także kultury popularnej w ogóle. Strzyga! to kompilacja wszelkich gatunków: gra akustycznie, ale i czerpie inspiracje z muzyki heavymetalowej. To dark electro, progrock, artrock, ale nie boi się nawiązywać do disco i popu. Wybuchowa mieszanka! A podczas koncertów można spodziewać się jeszcze więcej – wszystko jest dopracowane i przemyślane, zespół występuje w finezyjnych kostiumach, czerpiących z estetyki steampunku. Można powiedzieć, że na scenie dzieje się teatr.

- 20.00 – koncert zespołu My som tukej my som stond

Spodziewać się możemy międzypokoleniowego i międzygatunkowego spotkania z funkiem, hip-hopem, śląskimi tekstami i zaśpiewem śląskich zespołów śpiewaczych.

- 21.00 – koncert zespołu Oberschlesien

To śląska grupa muzyczna wykonująca industrial metal i śpiewająca po śląsku. Powstała w 2008 roku w Piekarach Śląskich z inicjatywy Marcela Różanki. Zespół koncertuje po całej Polsce i poza jej granicami, gdzie zawsze spotyka się z ciepłym przyjęciem. Promuje tym samym śląską tożsamość i kulturę, rozpowszechniając śląską godkę na świecie. Nie można mu odmówić popularności – zespół w 2012 zajął drugie miejsce w IV edycji talent show “Must Be the Music. Tylko muzyka” emitowanego na antenie telewizji Polsat.

Koncerty są bezpłatne, jednak obowiązują szczególe zasady

- podczas wydarzenia obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa, a także 2 metrowy odstęp pomiędzy gośćmi,
- aby uczestniczyć w wydarzeniu należy przedstawić wypełnione i podpisane oświadczenie o stanie zdrowia, którego treść wkrótce zostanie udostępniona,
- od godziny 17:00 (moment otwarcia bram) będzie można dopełnić obowiązek oświadczenia o stanie zdrowia na miejscu.

Impreza przygotowana jest według wytycznych dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce stworzonych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Rozwoju oraz Główny Inspektor Sanitarny.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Tsv

    Co za chała

  • Stanisław

    Nic się nie dzieje - źle. Dzieje się też źle. Zdecydujcie się

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.