Wiadomości z Świętochłowic

Pod osłoną nocy próbował ukraść katalizator

  • Dodano: 2021-09-29 05:30, aktualizacja: 2021-09-29 05:42

Policjanci ze świętochłowickiej patrolówki zatrzymali podejrzanego o kradzież części samochodowych. Złodziej wpadł z ręce mundurowych, dzięki informacji przekazanej przez świadka. 29-latek próbował w nocy wyciąć z zaparkowanego opla katalizator. Celu jednak nie osiągnął, bo na jego drodze stanęli interweniujący policjanci.

Teraz mieszkaniec Świętochłowic może trafić za kraty nawet na 5 lat

Tuż przed północą świętochłowiccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na jednej z ulic dzielnicy Chropaczów ktoś prawdopodobnie kradnie katalizator. Na miejsce pojechali miejscowi mundurowi. Tam zauważyli zaparkowany pojazd, który miał widoczną ingerencję w układzie wydechowym. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy, wcześniej jednak ustalili jego rysopis. W trakcie przejazdu ulicami miasta, w okolicy garaży przy ulicy Górnej, zauważyli mężczyznę odpowiadającego wizerunkowi podejrzanego. Był on wyraźnie zaskoczony i zdenerwowany. Na widok mundurowych próbował ukryć pod bluzą urządzenie do cięcia metalu. Mężczyzną okazał się 29-letni mieszkaniec Świętochłowic. Nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania. Po chwili na jaw wyszło, że to on próbował dokonać kradzieży katalizatora z opla, ale spłoszyli go interweniujący policjanci. Mundurowi zatrzymali mieszkańca miasta. Badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Wczoraj zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie świętochłowiczaninowi zarzutu. Za usiłowanie kradzieży grozi mu do 5 lat więzienia. Wkrótce o jego losie zadecyduje sąd.

Wyrazy uznania należą się osobie, która zaobserwowała całe zdarzenie i przekazała zgłoszenie policjantom. To właśnie dzięki tej informacji i dzięki szybkiej interwencji, mundurowi zatrzymali złodzieja na gorącym uczynku.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Ziga

    Super. Podobaja mi sie ostatnio nasze smerfy

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również