Wiadomości z Świętochłowic

Podarujmy Mai szansę na adopcję! Trwa walka z czasem!

  • Dodano: 2023-04-17 13:15

6-miesięczna zabrzanka Maja urodziła się jako skrajny wcześniak, w 28. tygodniu ciąży. To wczesne przyjście na świat niesie za sobą wiele konsekwencji – Maja ma zdeformowaną główkę, dysplazję oskrzelowo-płucną, a także osteopenię. Obecnie zabrzanka przebywa w rodzinie zastępczej. Jej szanse na adopcje wzrosną, gdy uda się poprawić jej stan zdrowia – z tego powodu rodzice zastępczy uruchomili zbiórkę na rzecz leczenia dziewczynki.

Trudne początki

Maja urodziła się w domu, w 28. tygodniu ciąży. Dziewczynka trafiła do szpitala w bardzo ciężkim stanie z niewydolnością oddechową i krążeniową. Rodzina zastępcza opisuje, że temperatura ciała dziewczynki była niemierzalna, gdyż była aż tak niska. W pierwszych dniach swojego życia przeszła operację oczu.
Skrajne wcześniactwo wiąże się z wieloma schorzeniami – Maja ma dysplazję oskrzelowo-płucna, osteopenię i poważne problemy z sercem. Ciężki stan zdrowia sprawił, że maleństwo musiało przez 3 miesiące być podłączone do szpitalnej aparatury.

Szansa na kochającą rodzinę

Tuż po wyjściu ze szpitala, Maja trafiła do rodziny zastępczej. Tymczasowi opiekunowie dziewczynki pragną, aby ta znalazła nowych kochających rodziców, dlatego za wszelką cenę chcą poprawić jej stan zdrowia – to może zwiększyć szansę Mai na adopcję. 

- To przez tak długi okres leżenia nieruchomo ma zdeformowaną główkę. Możemy to poprawić tylko dzięki kaskowi korekcyjnemu, ten jednak kosztuje 5 tysięcy złotych. Do tego dochodzą koszty prywatnych wizyt, badań, rehabilitacji. Na NFZ musielibyśmy czekać 4-5 miesięcy, a na to nie ma czasu! – czytamy w opisie zbiórki.

Aby jak najszybciej poprawić stan zdrowia dziewczynki, rodzina zastępcza uruchomiła zbiórkę na zakup kasku korekcyjnego, rehabilitację i leczenie. 

- Kask najlepiej załatwić do 8. miesiąca życia, póki główka jest plastyczna. Jeżeli często będziemy na rehabilitacji, jej stan fizyczny również wzniesie się na wyższy poziom.

Tradycyjnie do wsparcia zbiórki zachęca prezydent Świętochłowic Daniel Beger w ramach swojego cotygodniowego cyklu "Charytatywna Niedziela".

Dziś w ramach #charytatywnaniedziela zachęcam do wsparcia półrocznej Mai z Zabrza. Urodzona w 28 tygodniu ciąży dziewczynka zmaga się z reperkusjami wcześniactwa. Długie leżenie sprawiło, że ma zdeformowaną główkę, przez co konieczne jest zakup kasku korekcyjnego. Opiekująca się nią rodzina zastępcza, której nie stać na zakup u rehabilitację dziewczynki, potrzebuje naszego wsparcia - czytamy w poście prezydenta Świętochłowic.

Aby wesprzeć zbiórkę, wystarczy kliknąć poniższy baner!


 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również