Wiadomości z Świętochłowic

Podróże z Erasmusem kształcą podwójnie

  • Dodano: 2021-06-21 08:15, aktualizacja: 2021-06-21 05:31

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, ale uczniowie klasy dwujęzycznej z I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego wcale nie zwalniają tempa.

17 czerwca zorganizowali Dzień Europejski i zabrali swoich kolegów oraz koleżanki w podróż do kilku krajów tego kontynentu.

Co prawda młodzież przemieszczała się tylko symbolicznie, odwiedzając różne sale lekcyjne, ale w każdej z nich przez kilka chwil mogła się poczuć tak, jakby rzeczywiście zmieniła miejsce pobytu na Włochy, Norwegię, Maltę, Hiszpanię, Chorwację czy Irlandię.

Uczniowie klasy dwujęzycznej przygotowali prezentacje, w oparciu o które opowiadali o ciekawostkach dotyczących poszczególnych państw, posługując się oczywiście językiem angielskim. Następnie proponowali uczestnikom uzupełnianie kart pracy ze specjalnie przygotowanymi zadaniami, pracę w grupach w oparciu o mapę oraz mini rozmówki w językach obowiązujących w tych miejscach.

Za cel postawili sobie promowanie działań europejskich oraz poszerzenie wiedzy na temat kultury wymienionych krajów. A dlaczego wybór padł akurat na te państwa? Nie są to bynajmniej bukmacherskie typy zwycięzców rozgrywek w ramach Euro 2020. Do tych miejsc wyjadą nauczyciele I LO w związku z realizowanym w szkole projektem Erasmus+ pod hasłem „Kreatywny nauczyciel kluczem do sukcesu ucznia”. Dzięki funduszom Powerse będą mieli okazję wziąć udział w szkoleniach, które pozwolą im na zdobycie nowych kompetencji w swoich dziedzinach oraz na nawiązanie kontaktów z nauczycielami z innych szkół. Pierwsze mobilności już podczas nadchodzących wakacji.

Podróże z Erasmusem kształcą podwójnie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również