Wiadomości z Świętochłowic

Podsumowanie Akcji Znicz 2021 w województwie śląskim

  • Dodano: 2021-11-03 06:00, aktualizacja: 2021-11-03 06:17

Akcja „Znicz 2021” dobiegła końca. Od 29 października 2021 roku śląscy policjanci dbali o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby swoich najbliższych.

Pomimo bardzo dobrych warunków atmosferycznych odnotowaliśmy wysoką liczbę zdarzeń drogowych i ujawnionych nietrzeźwych kierowców.

Niestety w wypadkach na drogach śmierć poniosły 2 osoby

Funkcjonariusze cały czas czuwali nad płynnością ruchu na większości ciągów komunikacyjnych, ale również patrolują okolice cmentarzy, parkingów i miejsc kultu, dbając o mienie i bezpieczeństwo osób tam przebywających.


W trakcie przedłużonego weekendu do dnia wczorajszego, na śląskich drogach życie straciły 2 osoby, a 49 zostało rannych. Odnotowano 28 wypadków i 700 kolizji. Do najtragiczniejszych zdarzeń, czyli wypadków śmiertelnych doszło w Pawłowicach i w Pyskowicach. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, iż w wypadku w Pawłowicach autobus wycieczkowy jadący w kierunku Katowic, chcąc uniknąć zderzenia z pojazdami poprzedzającymi, zjechał w lewo przekraczając pas rozdzielający jezdnię i zderzył się czołowo z osobowym volkswagenem. W wyniku tego zdarzenia 1 osoba zginęła, a 5 zostało rannych. Z kolei w miejscowości Pyskowice ze wstępnych ustaleń wynika, że osobowa toyota z niewyjaśnionych przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z samochodem ciężarowym. W wyniku zdarzenia śmierć poniosła 32-letnia kierująca samochodem osobowym.

W tym roku zatrzymano aż 121 kierujących pod wpływem alkoholu

Ruch w okolicy cmentarzy był najbardziej wzmożony w dzień Wszystkich Świętych, jednak pomimo dużej liczby samochodów i pieszych, dzień ten przebiegł bezpiecznie, bez ofiar śmiertelnych w wypadkach.
Policja dziękuje zarówno kierowcom, jak i pieszym za cierpliwość podczas chwilowych utrudnień w ruchu i stosowanie się do wydawanych poleceń. Wszystko to usprawniło pracę policjantom i miało wpływ na bezpieczeństwo.

Pomimo, iż "Znicz" dobiega końca, policja apeluje do kierowców o zachowanie ostrożności na drogach, zaś do pieszych o stosowanie elementów odblaskowych bez względu na to, czy znajdują się na chodniku bądź poboczu, w obszarze zabudowanym czy niezabudowanym, drodze oświetlonej lub tam, gdzie nie ma latarni.

Google NewsSubskrybuj Swiony.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również