Wiadomości z Świętochłowic

Podsumowanie świątecznego weekendu w Świętochłowicach. Policjanci interweniowali 77 razy!

  • Dodano: 2023-04-11 14:00, aktualizacja: 2023-04-11 15:05

W ciągu świątecznego weekendu policjanci ze Świętochłowic interweniowali łącznie siedemdziesiąt siedem razy. Dwanaście interwencji związanych było ze zdarzeniami drogowymi. 

Wielkanocny weekend w województwie śląskim

Za nami wielkanocny długi weekend. Jak informuje Śląska Policja, od piątku 7 kwietnia do poniedziałku 10 kwietnia w województwie śląskim zatrzymano łącznie 320 sprawców różnych przestępstw, a w tym 103 pijanych kierowców, 12 kierujących pod wpływem narkotyków i 259 osób poszukiwanych. W ciągu długiego weekendy na śląskich drogach doszło do 383 kolizji i 13 wypadków drogowych, w wyniku których rannych zostało 19 osób, a jedna zmarła. Tragiczny wypadek miał miejsce w sobotę w Bieruniu. Według wstępnych ustaleń policji kierujący osobowym mercedesem, wyprzedzając ciąg aut, zderzył się z jednym z nich, w wyniku czego utracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku doznanych obrażeń 36-letni kierujący poniósł śmierć na miejscu.

Jak wyglądał świąteczny weekend w Świętochłowicach?

Od soboty 8 kwietnia do poniedziałku 10 kwietnia w Świętochłowicach policjanci interweniowali 77 razy. W większości były to zakłócenia ładu i porządku. Dwanaście interwencji dotyczyło niegroźnych zdarzeń drogowych, a w tym m.in. kolizji z zaparkowanym pojazdem. Świętochłowiczanie mają powód do dumy, ponieważ podczas świątecznego weekendu nie ujawniono żadnego nietrzeźwego kierującego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również