Wiadomości z Świętochłowic

Podsumowanie świątecznego weekendu w Świętochłowicach. Policjanci interweniowali 77 razy!

  • Dodano: 2023-04-11 14:00, aktualizacja: 2023-04-11 15:05

W ciągu świątecznego weekendu policjanci ze Świętochłowic interweniowali łącznie siedemdziesiąt siedem razy. Dwanaście interwencji związanych było ze zdarzeniami drogowymi. 

Wielkanocny weekend w województwie śląskim

Za nami wielkanocny długi weekend. Jak informuje Śląska Policja, od piątku 7 kwietnia do poniedziałku 10 kwietnia w województwie śląskim zatrzymano łącznie 320 sprawców różnych przestępstw, a w tym 103 pijanych kierowców, 12 kierujących pod wpływem narkotyków i 259 osób poszukiwanych. W ciągu długiego weekendy na śląskich drogach doszło do 383 kolizji i 13 wypadków drogowych, w wyniku których rannych zostało 19 osób, a jedna zmarła. Tragiczny wypadek miał miejsce w sobotę w Bieruniu. Według wstępnych ustaleń policji kierujący osobowym mercedesem, wyprzedzając ciąg aut, zderzył się z jednym z nich, w wyniku czego utracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku doznanych obrażeń 36-letni kierujący poniósł śmierć na miejscu.

Jak wyglądał świąteczny weekend w Świętochłowicach?

Od soboty 8 kwietnia do poniedziałku 10 kwietnia w Świętochłowicach policjanci interweniowali 77 razy. W większości były to zakłócenia ładu i porządku. Dwanaście interwencji dotyczyło niegroźnych zdarzeń drogowych, a w tym m.in. kolizji z zaparkowanym pojazdem. Świętochłowiczanie mają powód do dumy, ponieważ podczas świątecznego weekendu nie ujawniono żadnego nietrzeźwego kierującego.

Google NewsSubskrybuj Swiony.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również