Wiadomości z Świętochłowic

Pogoda w Świętochłowicach na weekend i kolejne dni. Sprawdź prognozę na ferie

  • Dodano: 2019-01-31 12:45, aktualizacja: 2019-02-01 09:13

Rozpoczynający się weekend zapowiada się bardzo ciepło, więc o jeździe na sankach czy lepieniu bałwana w najbliższych dniach można raczej zapomnieć - a jak przedstawia się długoterminowa prognoza pogody dla Świętochłowic?

Pogoda na najbliższe dni – weekend będzie ciepły i raczej deszczowy

Ostatnie dni lutego nie należały do najchłodniejszych, chociaż temperatura zazwyczaj utrzymywała się w ciągu dnia w okolicach zera °C. Początek lutego może wydawać się dość zaskakujący, bo już w najbliższą sobotę i niedzielę słupki rtęci podskoczą w Świętochłowicach o kilka stopni w górę - i tak odpowiednio jutro prognozowane jest aż 7°C w dzień i 3°C w nocy, z kolei w niedzielę temperatura spadnie tylko nieznacznie i wciąż utrzyma się w okolicach 3 - 5 °C.

  • będzie zdecydowanie zdecydowanie cieplej niż w ostatnich dniach
  • można spodziewać się opadów deszczu, zwłaszcza w niedzielę

Pogoda na kolejny tydzień – od 4 lutego znowu chłodniej

Wychodzi na to, że ciepły weekend w Świętochłowicach będzie raczej momentem wyjątkowym w pogodowym kalendarzu, ponieważ już od poniedziałku temperatury znowu gwałtownie spadną. Do czwartku w dzień temperatury utrzymają się na poziomie między 0 a -1 stopnia C, a w nocy znów opadnie na miasto chłodna aura, której momentem kulminacyjnym będzie wtorek, kiedy to termometry wskażą 10 stopni mrozu.

  • po ciepłym weekendzie temperatury wrócą w okolice zera
  • w nocy może być zdecydowanie chłodniej

Pogoda na luty – jak będą wyglądały ferie?

Niestety uczniowie w województwie śląskim, którzy już od 11 lutego będą cieszyli się feriami, mogą jednocześnie być nieco rozczarowani pogodą. Prognozy wskazują, że w czasie trwania ferii temperatura będzie się utrzymywała zdecydowanie na plusie, a to oznacza brak śniegu, Jeżeli będzie przy tym deszczowo to w najgorszym scenariuszu na łąkach, chodnikach i jezdniach zalegać będzie nieprzyjemne błoto. Może się okazać, że sanki w tym czasie pozostaną nietknięte.

W pierwszym tygodniu ferii można też się spodziewać opadów deszczu i okazjonalnie śniegu - temperatura w ciągu dnia będzie się wahać między 3 a 8 °C. Drugi tydzień może być bardziej suchy, temperatury nieco spadną, ale utrzymają się powyżej zera.

Takie wahania temperatur między dniem a nocą są niebezpieczne przede wszystkim dla kierowców, ponieważ w tych porannych godzinach - jak to często bywa w zimie - drogi mogą być oblodzone.

  • luty zapowiada się zdecydowanie cieplej niż styczeń
  • śniegu w ferie raczej nie zobaczymy
  • pierwszy tydzień ferii może być nieco deszczowy, drugi powinien być bardziej suchy
  • kierowcy powinni uważać na śliskie drogi w nocy i nad ranem

Zima w pełni, a śniegu ostatnio nie brakowało, więc może dla kontrastu i dla śmiechu warto zajrzeć do naszego letniego artykułu Zobaczcie śmieszne obrazki i memy o upale!   


Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.