Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Policjanci podsumowali działania ODPADY. Bilans 13 naruszeń ustawy i 9 mandatów

  • Dodano: 2020-02-25 08:30, aktualizacja: 2020-02-25 08:34

W miniony piątek na terenie miasta świętochłowicka drogówka wspólnie ze śledczymi miejscowej komendy i policjantami gliwickiej autostradówki prowadzili akcję o kryptonimie „ODPADY”.

Stróże prawa w trakcie kontroli ciężarówek sprawdzali stosowne zezwolenia, czy kierowcy nie przewożą materiałów niebezpiecznych oraz, czy przestrzegają przepisów prawa o ruchu drogowym.

Mundurowi szczególnie skupili uwagę na ładunkach niedozwolonych i zagrażających środowisku.

Policjanci ujawnili aż 13 naruszeń ustawy o transporcie drogowym

W piątek od rana mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego świętochłowickiej komendy prowadzili działania „ODPADY”. Stróże prawa sprawdzali ładunki ciężarówek poruszających się po ulicach miasta. Podczas tych kontroli wspomagali ich śledczy miejscowej komendy oraz gliwicka autostradówa. Kontroli poddawana była m.in. legalność przewożonych odpadów, które mogą zagrażać zdrowiu i życiu ludzkiemu oraz środowisku. Drogówka sprawdzała także sposób załadunku odpadów i zgodność ich zawartości z posiadanymi dokumentami przewozowymi. Akcja prowadzona jest cyklicznie i ma na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego pojazdów, które nieprawidłowo transportują odpady. Podczas kontroli pojazdów w przypadku trzech poruszających się z oznaczeniem „ODPADY” stróże prawa ujawnili aż 13 naruszeń ustawy o transporcie drogowym. Materiały przekazano do Inspekcji Transportu Drogowego celem wydania decyzji administracyjnych. Policjanci nałożyli 9 mandatów karnych oraz zatrzymali jeden dowód rejestracyjny.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.