Wiadomości z Świętochłowic

Policjanci rozdawali maseczki dla seniorów i nie tylko

  • Dodano: 2020-04-24 07:15, aktualizacja: 2020-04-24 07:20

Przez ostatni tydzień policjanci ze świętochłowickiej komendy podczas patrolowania miasta sprawdzali, czy mieszkańcy stosują się do wprowadzonego obowiązku zakrywania ust i nosa m.in. poruszając się w przestrzeni publicznej.

Przepis ten obowiązuje od 16 kwietnia

Mundurowi edukowali i informowali świętochłowiczan o tym, że celem stosowania maseczek jest zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Osobom, które nie posiadały zasłoniętych ust i nosa, a w szczególności seniorom stróże prawa wręczali jedną z bezpłatnych maseczek otrzymanych w ramach porozumienia z Urzędem Miasta Świętochłowice.

Od połowy minionego tygodnia wprowadzony jest obowiązek zakrywania ust i nosa w związku epidemią konronawirusa. Policjanci z miejscowej komendy w trakcie patrolowania miasta sprawdzają, czy świętochłowiczanie stosują się do rządowych przepisów. Przez ostatni tydzień stróże prawa edukowali i informowali mieszkańców o obowiązku stosowania maseczek m.in. w przestrzeni publicznej. Tłumaczyli również, że wprowadzone zasady bezpieczeństwa mają na celu przede wszystkim ochronę nas wszystkich przed zakażeniem koronawirusem. Osobom, które nie posiadały zasłoniętych ust i nosa, a w szczególności seniorom mundurowi wręczali jedną z bezpłatnych maseczek ochronnych, wspierając przy tym akcję profilaktyczną miejscowego urzędu miasta. W miniony piątek świętochłowicka komenda policji otrzymała w ramach współpracy z Urzędem Miasta Świętochłowice, aż 300 maseczek wielokrotnego użytku dla osób, które ich potrzebują, a z różnych przyczyn nie zdołały się w nie zaopatrzyć.

Komentarze (2)    dodaj »

  • emeryt

    z tego co widziałem to maseczki w ostatnim czasie pod sklepami rozdawała straż miejska ale o tym w artykule cisza

  • Nutra72

    Ciekawe gdzie bo w Chropaczowie policji nie widac szczegulnie na Sredniej

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również