Wiadomości z Świętochłowic

Policjanci rozdawali maseczki dla seniorów i nie tylko

  • Dodano: 2020-04-24 07:15, aktualizacja: 2020-04-24 07:20

Przez ostatni tydzień policjanci ze świętochłowickiej komendy podczas patrolowania miasta sprawdzali, czy mieszkańcy stosują się do wprowadzonego obowiązku zakrywania ust i nosa m.in. poruszając się w przestrzeni publicznej.

Przepis ten obowiązuje od 16 kwietnia

Mundurowi edukowali i informowali świętochłowiczan o tym, że celem stosowania maseczek jest zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Osobom, które nie posiadały zasłoniętych ust i nosa, a w szczególności seniorom stróże prawa wręczali jedną z bezpłatnych maseczek otrzymanych w ramach porozumienia z Urzędem Miasta Świętochłowice.

Od połowy minionego tygodnia wprowadzony jest obowiązek zakrywania ust i nosa w związku epidemią konronawirusa. Policjanci z miejscowej komendy w trakcie patrolowania miasta sprawdzają, czy świętochłowiczanie stosują się do rządowych przepisów. Przez ostatni tydzień stróże prawa edukowali i informowali mieszkańców o obowiązku stosowania maseczek m.in. w przestrzeni publicznej. Tłumaczyli również, że wprowadzone zasady bezpieczeństwa mają na celu przede wszystkim ochronę nas wszystkich przed zakażeniem koronawirusem. Osobom, które nie posiadały zasłoniętych ust i nosa, a w szczególności seniorom mundurowi wręczali jedną z bezpłatnych maseczek ochronnych, wspierając przy tym akcję profilaktyczną miejscowego urzędu miasta. W miniony piątek świętochłowicka komenda policji otrzymała w ramach współpracy z Urzędem Miasta Świętochłowice, aż 300 maseczek wielokrotnego użytku dla osób, które ich potrzebują, a z różnych przyczyn nie zdołały się w nie zaopatrzyć.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • emeryt

    z tego co widziałem to maseczki w ostatnim czasie pod sklepami rozdawała straż miejska ale o tym w artykule cisza

  • Nutra72

    Ciekawe gdzie bo w Chropaczowie policji nie widac szczegulnie na Sredniej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.