Wiadomości z Świętochłowic

Policjanci, strażnicy i nauczyciele o narkotykach i dopalaczach

  • Dodano: 2020-02-14 08:15, aktualizacja: 2020-02-14 09:23

Profilaktyk społeczna z Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach wraz z profilaktykiem Straży Miejskiej spotkali się z gronem pedagogicznym Szkoły Podstawowej nr 1 w Świętochłowicach, aby omówić zagrożenia, jakie niosą za sobą narkotyki i dopalacze.

Podczas spotkania zaprezentowano walizkę edukacyjną, zawierającą przedmioty emitujące substancje do zażywania, porcjowania, przechowywania i używania narkotyków.


W miniony wtorek profilaktyk społeczna z Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach wraz z profilaktykiem Straży Miejskiej przeprowadzili prelekcję dla grona pedagogicznego Szkoły Podstawowej nr 1 w Świętochłowicach z zakresu substancji psychoaktywnych w ramach kampanii MSWiA "Narkotyki i dopalacze - zabijają". Bardzo pomocnym narzędziem okazała się walizka profilaktyczna, która trafiła m. in. do Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach w styczniu br. Jej zawartość wzbudziła ogromne zainteresowanie. Walizka profilaktyczna to niesłychanie przydatny rekwizyt, służący do obrazowego przedstawienia wyłącznie osobom dorosłym, jakie formy mogą przybierać narkotyki oraz jakie przedmioty wskazują na to, że ich posiadacz zażywa środki odurzające. Skrytki na narkotyki, fifki, rurki, wagi i kruszarki do narkotyków w najróżniejszych i najbardziej wymyślnych formach zostały zaprezentowane gronu pedagogicznemu. Zaakcentowano jakie przedmioty, jako używane w związku z zażywaniem narkotyków, powinny wzbudzić ich niepokój. Poinformowano, jak i gdzie najczęściej nieletni ukrywają narkotyki. Grono pedagogiczne oglądając i dotykając różnego rodzaju narzędzia znajdujące się w walizce mogli przekonać się, że z pozoru małe narzędzie wyglądając jak strugaczka może mieć całkowicie inne zastosowanie.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.