Wiadomości z Świętochłowic

Daniel Beger poda do sądu inicjatorkę referendum? Poszło o wywiad dla Radia Piekary

 • Dodano: 2020-02-13 14:15

"W związku z licznymi przekłamaniami, których w wywiadzie wyemitowanym wczoraj na antenie Radia Piekary dopuściła się jedna z inicjatorek referendum, Daniel Beger - Prezydent Świętochłowic podejmie odpowiednie kroki zmierzające do wyciągnięcia konsekwencji prawnych względem pani Beaty Łukasiak” poinformowała wczoraj na swoim profilu facebookowym Katarzyna Tomczyk, rzeczniczka prasowa świętochłowickiego magistratu. 

Chodzi o poranną rozmowę w Radiu Piekary prowadzoną przez Marcina Zasadę, którego gościem była Beata Łukasik, jedna z inicjatorek organizowanego obecnie w Świętochłowicach referendum. 

Jak poinformowała rzeczniczka, ilość kłamstw była na tyle duża, że merytorycznego odniesienia się do nich będzie można się spodziewać w ciągu kilku najbliższych dni – te z kolei mają pojawić się na facebookowym profilu prezydenta miasta Daniela Begera. 

 

Czy „wyciągnięcie konsekwencji prawnych” oznacza skierowanie sprawy do sądu? Jakie dokładnie będą dalsze kroki prezydenta Daniela Begera względem Beaty Łukasiak zapewne przekonamy się już niebawem. 

Komentarze (49)    dodaj »

 • mieszkaniec

  NADUŻYCIE ZAUFANIA (ART. 296)Art. 296§ 1. Kto, będąc obowiązany na podstawie przepisu ustawy, decyzji właściwego organu lub umowy do zajmowania się sprawami majątkowymi lub działalnością gospodarczą osoby fizycznej, prawnej albo jednostki organizacyjnej nie mającej osobowości prawnej, przez nadużycie udzielonych mu uprawnień lub niedopełnienie ciążącego na nim obowiązku, wyrządza jej znaczną szkodę majątkową, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.§ 1 a. Jeżeli sprawca, o którym mowa w § 1 przez nadużycie udzielnonych mu uprawnień lub niedopełnienie ciążącego na nim obowiązku, sprowadza bezpośrednie niebezpieczeństwo wyrządzenia znacznej szkody majątkowej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.§ 2. Jeżeli sprawca przestępstwa okreslonego w §1 lub 1a działa w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.§ 3. Jeżeli sprawca przestępstwa określonego w § 1 lub 2 wyrządza szkodę majątkową w wielkich rozmiarach, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.§ 4. Jeżeli sprawca przestępstwa określonego w § 1 lub 3 działa nieumyślnie, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.§ 4 a. Jeżeli pokrzywdzonym nie jest Skarb Państwa, ściganie przestępstwa określonego w § 1a następuje na wniosek pokrzywdzonego.§ 5. Nie podlega karze, kto przed wszczęciem postępowania karnego dobrowolnie naprawił w całości wyrządzoną szkodę.

 • szczęśliwy właściciel

  Właśnie tak, za przeszacowanie wartości mieszkania o ok 15 000zł przypuszczam że celowo spotkamy się tam gdzie trzeba już niedługo!

 • normalny mieszkaniec

  Do swidraty- widze ze ty masz wszystkie portale i fora obcykane nie chodzi mi o lukrowane komentarze tylko uczciwe

 • Świdraty widzi więcej

  Normalny mieszkaniec.,prawie wszystki portale i fora obcykane ,wiesz człowiek renesansu ,szczególnie jeśli chodzi o Pudelka-ten poziom,te problemy , taragedie,dramaty ,zdrady.Portal swiony i komentarze to przy Pudelku Pikuś.Ciekawe kiedy Pud.zainteresuje się Danielem,Beatą i całym tym kabaretem.Piszesz uczciwe komentarze - he,he,he

 • Refleksja

  Zastanawiam się, czy w Świętochłowicach nie mieszkają ludzie inteligentni na poziomie, którzy wyprowadziliby to miasto na prostą? Pokroju Majchrowskiego lub Frankiewicza. Czy tylko mieszkają tu ludzie, którzy w rozwoju zatrzymali się na poziomie gimnazjalistów? Obrażający się wzajemnie na facebooku i zamieszczający tam wpisy, które mają przekonać innych głupków do własnej głupoty.

 • Robertt

  Frankiewicz na poziomie. Dobre sobie. Zlikwidował linie tramwajową przez sam środek miasta w dobrym stanie technicznym. Prywatnie jego żona jest w zarządzie PKM Gliwice i za tramwaje załatwił autobusową linie A4, obsługiwana oczywiście przez ten pkm, jedną z lepiej opłacalnych. Mydlił ludziom oczy o kolei miejskiej. Zwykły aparatczyk z PO pokroju Budki.

 • Robertt

  Prawdziwy Robertt lubi Frankiewicza jego żonę ,PKM Gliwice , mydlenie oczu i kolej miejską !

 • gość

  ależ takich ludzi w mieście jest całkiem sporo! tylko nie za te pieniądze i nie z takimi mieszkańcami. oni wolą biznes i państwowe spółki z 25+ tysi.

 • elf

  Facebookowy Prezydent odniesie się do zarzutów na facebooku. Ha, ha jeszcze nigdy na facebooku nie przeczytałem nic obiektywnie prawdziwego. Wszyscy wypisują tam różne [...]y i głupoty, ale jaki prezydent takie łamy, w których się wypowiada.

 • normalny mieszkaniec

  Do były pracownikUM wlasnie o tym pisalem w UM mowia ze ...... a gdzie dowody???? ustawianie przetagow to poważny zarzut ciekawe ze ci co mowia nie zlozyli sprawy do prokuratury sory ale mowic mozna wszystko

 • Taśmy Begera

  Prokuratura regionalna ma budżet na działania operacyjne legalne, w przeciwieństwie do tych nielegalnych działań o których świadomość miała Świętochłowicka policja bo też brała w nich udział, tylko bez zgody prokuratury czyli podejmowała bezprawne działania, a prokuratura regionalna była o wszystkim poinformowana, nawet do końca zaufania nie było do regionalnej bo to jednak lokalna i nielegalne i bezprawne działania zgłoszone zostały również do stolicy, za dużo zaangażowanych instytucji żeby uszło im to na sucho, zresztą prezydent sam się na sesji przez przypadek wysypał.

 • Były pracownik UM

  Begera powinno się podać do sądu.W UM mówią, żeby swoich ludzi na wysokie stołki posadzić to nawet kazał konkursy fałszować. Prawdą jest ,ze otacza się tylko kolesiami.Bez wiedzy i wykształcenia ale swoimi. Mamy teraz w Świętochłowicach totalne dziadostwo. Niech wejdzie do miasta komisarz i zrobi z nim porządek!!!.

 • Ania38

  A jak kostempski otaczał się kolesiami i ustawiał przetargi i zadłużać miasto to Ci nie przeszkadzało?

 • Starszy pan z kundelkiem

  Miało być transparyntnie

 • gość

  ty naprawdę wierzysz w to co piszesz? gdyby w tym była odrobina prawdy do już by siedział dzięki działaniom nowego i PiSu.

 • normalny mieszkaniec

  I jeszcze jedno zorganizowanie referendum to prawo demokracji tak? ale pozwanie kogoś do sadu za pomowienia to grozba tak ? ciekawy tok myślenia

 • Brak zaufania

  Samo pozywanie świadczy o słabości sam delfin się o tym przekonał, zyskał na rozmowach po za sądem, stracił wizerunkowo, właśnie na pozwach, groźby to dużo powiedziane, raczej zastraszanie i zastraszaniem sympatyków sobie nie zaskarbi.

 • normalny mieszkaniec

  Moim zdaniem jak dla przykładu uwali jedną w sadzie za pomawianie to reszta hejterow się trochę uspokoi i pomysli zanim coś napisze można kogoś nie lubiec nie zgadzać sie co nie znaczy ze można kogoś bez przerwy obrazac jesli ktoś ma dowody na niegospodarność prezydenta to niech idzie z tym do prokuratury a jak nie to niech zamilknie mam dosc czytania ze prezydentPODOBNO zrobił coś lub czegoś nie zrobił na czym ucierpiało miasto

 • Świdraty widzi więcej

  Prosta piłka ,niech normalny mieszkaniec nie czyta komentarzy portalu swiony.pl.Niech on wejdzie na Pomponik,tam komentarze są takie cukierkowe . Po co on ma psuć nerwy.

 • Obserwator

  Zniesławienie (art. 212 § 1 kodeksu karnego) polega na pomawianiu o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, przy czym w przypadku gdy osoba pomawiająca dokonuje czynu określonego w art. 212 § 1 za pomocą środków masowego komunikowania (radio w tym przypadku) ewentualna kara jest surowsza.

123

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również