Wiadomości z Świętochłowic

Beata Łukasiak nie wyklucza ewentualnego kandydowania na prezydenta Świętochłowic

 • Dodano: 2020-02-12 15:15

Gościem Marcina Zasady we wczorajszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary była Beata Łukasiak - pełnomocniczka inicjatywy referendalnej w Świętochłowicach. Podczas rozmowy inicjatorka referendum mówiła o złych, jej zdaniem, rządach Daniela Begera. Nie wykluczyła także możliwości kandydowania na urząd prezydenta Świętochłowic.

- Jesteśmy właściwie głosem mieszkańców, ponieważ jest to inicjatywa społeczna. Wydaje nam się, że to jest naszym obowiązkiem, żeby zadbać zarówno o miasto, jak i o mieszkańców - powiedziała Beata Łukasiak pełnomocniczka inicjatywy referendalnej w Świętochłowicach, podczas wczorajszego wywiadu.

Inicjatywa referendalna w Świętochłowicach

Przypomnijmy, że w ubiegłym miesiącu 6 mieszkanek Świętochłowic złożyło w Urzędzie Miasta Świętochłowice powiadomienie o zamiarze wystąpienia z inicjatywą przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania prezydenta Daniela Begera. Kobiety zarzucają prezydentowi m.in. odstraszanie inwestorów i brak płynności finansowej miasta. Beata Łukasiak we wczorajszym wywiadzie podtrzymała te zarzuty.

- W mieście przede wszystkim dzieje się źle. Doprowadziły do tego nieumiejętne posunięcia włodarza miasta. Widzimy, że w naszym mieście odchodzą środki, zostały zaprzepaszczone szanse budowy wiaduktu mijanki, o którym już wcześniej rozmawialiśmy. Natomiast przede wszystkim miasto bardzo źle wygląda. Jest zaniedbane, niekoszone. Mamy problem z drogami. Miejskie Przedsiębiorstwo Osób Komunalnych jest źle zarządzane. To wina prezydenta, nie umie zarządzać spółką, nie ma odpowiedniego harmonogramu. Tych posunięć jest bardzo dużo - mówiła inicjatorka referendum.

Beata Łukasik zarzuciła prezydentowi także "kolesiostwo", brak płynności finansowej miasta, złą sytuację finansową szpitala powiatowego, brak dialogu z nauczycielami i odstraszanie potencjalnych inwestorów.

- Na wysokich stanowiskach są bardzo często zatrudnienie osoby z bliskiego otoczenia Daniela Begera. W programie wyborczym obiecywał, że będzie zatrudniał osoby ze Świętochłowic, a wysokie stanowiska zajmują osoby spoza miasta - powiedziała Beata Łukasiak.

Pełnomocniczka inicjatywy referendalnej w Świętochłowicach wie, że wcześniej sytuacja miasta również nie była dobra, jednak twierdzi, że dawniej więcej w mieście się działo, powstawały nowe place zabaw, organizowano wydarzenia dla seniorów, różne imprezy i koncerty.

- Rozumiem, że sytuacja miasta nie była dobra. Natomiast przez te ostatnie lata przynajmniej widzieliśmy, że w tym mieście coś się dzieje. Ludzie widzieli nowe place zabaw, różne skwery czy parki. Rzeczy, które po prostu są takie namacalne w mieście. Były organizowane również różne imprezy, a w tej chwili lekceważy się potrzeby mieszkańców w tym zakresie - mówiła Beata Łukasiak.

Inicjatorka referendum stwierdziła też, że miasto było zdecydowanie lepiej zarządzane pod koniec prezydentury Dawida Kostempskiego niż obecnie.

Beata Łukasiak nie wykluczyła także możliwości kandydowania na urząd prezydenta Świętochłowic

Na zadane przez redaktora Marcina Zasadę pytanie o jej ewentualne kandydowanie - gdyby doszło do przyspieszonych wyborów - zaznaczyła, że jest za wcześnie, by o tym mówić, ale nie wyklucza takiej możliwości.

- Jestem głosem tych inicjatorek, dlatego też nie wykluczam takiej ewentualności. Nigdy nie miałam takiego parcia, aby zostać prezydentem, ale gdy widzę, co się dzieje mieście, to mam wrażenie, że powinna być to osoba spoza układów. Jednak każdy ma możliwość, żeby kandydować i jest jeszcze za wcześnie, żeby o tym mówić - stwierdziła Beata Łukasiak.

Na pytanie redaktora, czy inicjatorka referendum posiada odpowiednie kompetencje, by rządzić miastem, Beata Łukasiak zaznaczyła, że ma wykształcenie wyższe i stale poszerza swoje kwalifikacje.

- Mam ukończone studia wyższe, a dodatkowo jestem w trakcji poszerzania moich kwalifikacji w zakresie administracji. Natomiast, jak sami wiemy, prezydent tak naprawdę ma się otaczać ludźmi, którzy są kompetentni. Największą zaletą prezydenta jest to, by umiał się otaczać właściwymi osobami - skwitowała Beata Łukasiak.

Cały wywiad z Beatą Łukasiak znajdziecie poniżej.


Źródło: Redakcja / Radio Piekary

Komentarze (78)    dodaj »

 • Pandzia_

  "Jedna ze znajomych, przez znajomego, którego znajomy jest znajomym znajomego i zaproponował przejęcie strony...." co to ma być????Ta pani w ogóle nie przygotowała się do wywiadu. Z jej słów można konkludować: - "chcę/chcemy odwołania Begera i już, bo koledzy Begera wstawili fotki z wakacji oraz Beger z nami nie rozmawia to ja/my też nie będziemy rozmawiać... bo wstawił fotki"...- Beger zaprzepaścił inwestora na 500 stanowisk pracy, bo tak gadają na mieście... o "domkach fińskich" też gadają, że miał się zająć, a się nie zajął,- plan naprawczy jest zły, ale nie mam pomysłu na naprawę, chociaż marzy mi się kandydatura na prezydenta, bo otaczam się ludźmi dobrymi... a moje kompetencje to studia...Ja mam pomysł na "program naprawczy" :)W Urzędzie Miasta, w Powiatowym Urzędzie Pracy, w innych instytucjach takich jak np. MOSP, zatrudnionych jest tyle ludzi, że kierownik z trzema wice-kierownikami i wraz z 3 specjalistami do spraw, a do tego 15 sekreterami nie wiedza już jak biurka i krzesełka układać... a "oddziałów" czy "wydziałów" jak "mrówków"... zamiast powielać stanowiska i zatrudniać nowych "znajomych znajomego od znajomego" zatrudnić ludzi kompetentnych! W XXI wieku, wieku cyfryzacji, komputeryzacji oraz rozbudowanych sieci MAN, które są zintegrowane z bazami danych instytucji państwowych, takich jak ZUS, Urząd Skarbowy, KRK, KRS, nie potrzeba 115 fachowców po studiach z kierunku "nauczanie wczesnoszkolne", do poprawnego funkcjonowania jakiegokolwiek wydziału.No cóż.. widać , że przykład idzie z góry, skoro Marszałkiem Sejmu mógł zostać technik ogrodnictwa, zaś Ministrem Finansów - obecnie nam panującym - jest osoba ze średnim wykształceniem... brytyjskim, ale średnim :)

 • cytryna

  Książkę napisac o tej ekipie na czele której w zakamuflowany sposób stoi ten co uciekł z miejsca wypadku pozostawiając umierającego na drodze do tego adrian, człowiek o wielu obliczach w środowisku nazywany człowiek destrukcja, kobietki to jakaś masakra najlepiej nie oceniać bo to horror ale kto wie jak się to potoczy i kto o nich napisze nieco więcej

 • wszystko wiem

  Ciekawe co jej obiecali a że łasa na profity to chciała zabłysnąć. Na ziher się skumała z delfinem i lokatą, razem chcą wydrenować co się da

 • arnold b

  chyba mnie roz[...]czy

 • Świdraty widzi więcej

  P.Beato co innego jest zbieranie podpisów i ewentualne referendum,a co innego bycie prezydentem.Niech pani szybciutko kupi gumkę do gumowania i wytrze pomysł bycia nawet kandydatem na ten stołek ,dla dobra miasta i ludzi tu mieszkających.Proponuję też zatrudnić profesjonalnego rzecznika prasowego(może była vice).

 • wstajesz i wiesz

  Wszystko oki ale nie przypominaj bylej najkrócej urzędującej vice to była największe porażka, nigdy więcej to taka polityczna interesantka, dwie lewe rączki a kręcić się przy polityczkach typu tego co to z poprawczaka

 • R obertt

  Po ocenach i braku rejestru umów na 2020 widać, że pieniądze płyną szerokim strumieniem do firmy, w której można kupić plusy i minusy. To jest te fair play o którym bełkotał obecny.

 • Świętochłowiczanka od urodzeni

  Wiedzą jaka bieda w mieście a jednak chcą być gospodarzami miasta.Tylko nie wiem czy to miłości do miasta ,czy z powodu wysokich pensji.Raczej pensji,bo kto by chciał zarządzać biedą.

  • Świętochłowiczanka od urodzeni
   2020-02-14 13:47
  • odpowiedz
 • Obserwator

  Proszę zwrócić uwagę na zapowiedz tej pani o tym ze pojawią się gazetki a więc pani już przyznala że firmuję to co się ukaże na mieście, wobec powyższego odpowie za zawarte tam treści oraz wyjaśni finansowanie tego gazetki

 • Rzemieslnik.

  Ta "pani" mieszka w Swionach od ok.15 lat.Dom kupili jej i mężowi rodzice z Ameryki.Ona tam też była ale kariery nie zrobiła. Po powrocie handlowala z mężem tipsami i robiła szkolenia.Ale to się skończyło i z czegoś trzeba żyć.Wiem co pisze.

 • lucyfer

  I co w związku z tym? Każdy musi z czegoś żyć nie wszyscy mogą pracować w mpgl bo w świonach nie ma tylu mieszkań dla znajomych.

 • mieszkaniec

  Ile Daniel mieszka w Świętochłowicach jaki biznes udało mu się zrobić oprócz łupienia mieszkańców i miasta?

 • Mimi

  Jeny ta baba jest jakas ograniczenia..

 • wili

  I to fest

 • pp

  Spółdzielnia Mieszkaniowa wysyła pisma o usunięcie na własny koszt usterek kominiarskich. Można poprosić o usługę pracowników Spółdzielni, ale nie dają żadnego pokwitowania czy wymienionego w pismach Spółdzielni oświadczenia o należycie wykonanej usługi tylko biorą kasę do łapy, a więc w przypadku jakiejś tragedii Spółdzielnia czysta bo wysłała pismo ponaglające a konsekwencje ostatecznie ponosi lokator.

 • Arczi

  Ludzie! To prezydent nie cudotworca! W rok nawet ta glupia baba by nic nie zrobila

 • mieszkaniec

  Podczas wyborów obiecywał cuda, niech się teraz martwi, mówił, że będzie lepszym prezydentem, a póki co jest gorszy pod każdym względem. Naopowiadał głupot niech się teraz sam z tym buja.

 • Ewa

  No i jest lepszy pod każdym względem, obietnice złożył na kadencję a nie na 1/5 kadencji miszczu inteligencji

 • vik

  Kim jest ta Pani? i dlaczego nic nie wie o mieście? styl wypowiedzi - bez komentarza..."w naszym mieście odchodzą środki,miasto bardzo źle wygląda. Jest zaniedbane, niekoszone. Miejskie Przedsiębiorstwo Osób Komunalnych jest źle zarządzane."gratuluję Miejskiego Przedsiębiorstwa Osób Komunalnych!!!

 • Pandzia_

  Czyli mam rozumieć, że jak ta pani zostanie prezydentem, to osobiście będzie kosić trawniki w Świonach??? albo ten znajomy znajomego, bo to dobry człowiek, będzie za nią kosić???? ;)

1234

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również