Wiadomości z Świętochłowic

Policjant po służbie zatrzymał sklepowego złodzieja

  • Dodano: 2022-04-15 07:45, aktualizacja: 2022-04-15 07:48

O tym, że policjantem jest się przez całą dobę, przekonał się złodziej ujęty przez świętochłowickiego stróża prawa. Policjant w czasie wolnym od służby był na zakupach w katowickiej galerii handlowej. Tam zauważył mężczyznę, który włożył towar do torby, a następnie bez płacenia szybkim krokiem wyszedł ze sklepu.

Stróż prawa natychmiast ruszył za mężczyzną w pościg i udaremnił jego dalszą ucieczkę

Na zdjęciu zbliżenie na orła znajdującego się na przodzie czapki służbowej. W tle widać emblemat na mundur, haftowany maszynowo, mocowany na rzep z napisem Policja oraz Komenda Miejska Policji. Wewnątrz jest orzeł symbolizujący godło Polski.

O tym, że policjantem jest się przez 24 godziny na dobę, udowadnialiśmy już nie raz. Tym razem swoją czujnością wykazał się starszy sierżant Łukasz Kowalski z Wydziału Prewencji świętochłowickiej komendy. Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę. Stróż prawa przebywał na zakupach w jednej z galerii handlowych na terenie Katowic. Podczas oglądania asortymentu w sklepie odzieżowym zauważył podejrzanie zachowującego się mężczyznę. Postanowił się mu przyjrzeć. Mężczyzna wkładał towar do leżącej na ziemi torby. Następnie, zamiast udać się w kierunku kasy, szybkim krokiem opuścił sklep. Widząc zaistniałą sytuację, policjant natychmiast wkroczył do akcji. Stróż prawa ujął mężczyznę. Okazał się nim 40-letni mieszkaniec miasta. Trafił w ręce katowickich policjantów, którzy po chwili przyjechali na miejsce. Przypuszczenia sierżanta Kowalskiego potwierdziły się, bowiem powodem ucieczki była kradzież męskiej odzieży, jakiej chwilę wcześniej dopuścił się 40-latek. Teraz o losie mężczyzny zadecyduje sąd. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
 

Komentarze (1)    dodaj »

  • śmiechu warte

    Za dużo tych historii o ujęciu złodziei w sklepach w każdym mieście. Na bank nieumundurowani lażà w trakcie roboty po tych sklepach! I windujà statystyki.... Jest się czym chwalić doprawdy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również