Wiadomości z Świętochłowic

Dwóch mężczyzn zatrzymanych za kradzież klimatyzatorów

  • Dodano: 2022-02-03 06:30, aktualizacja: 2022-02-03 06:40

Policjanci ze świętochłowickiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 20 i 25-lat.

Obaj odpowiedzą za wspólną kradzież dwóch klimatyzatorów zewnętrznych z jednego z budynków na terenie miasta. Starszy z nich usłyszał zarzut w dniu swoich urodzin. O dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd.

Mężczyznom grozi do 5 lat więzienia

Dyżurny świętochłowickiej policji odebrał zgłoszenie o kradzieży zewnętrznego klimatyzatora z budynku jednego ze sklepów na terenie miasta. Na miejsce udali się policjanci z wydziału kryminalnego. Ich intensywna praca doprowadziła do szybkiego ustalenia danych i wizerunku złodziei. Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali rabusiów. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Świętochłowic. 25-latek i jego młodszy kompan zostali zatrzymani i przewiezieni do miejscowej komendy Policji. Tam się okazało, że to nie jedyne przewinienie na ich koncie. Zebrany w sprawie materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie świętochłowiczanom zarzutu kradzieży aż dwóch urządzeń, bowiem jak się okazało, kilka dni wcześniej ich łupem padł inny klimatyzator. Kryminalni częściowo odzyskali skradzione mienie. Mężczyznom grozi do 5 lat za kratami. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Ehh..

    Wiedzą co robią. Zbliża się upalne lato, ceny klimatyzatorów tak jak węgla pójdą o 100% w góre.

  • Pracujaca

    Komentarz do d..y. :(. Oni posiedzą na koszt ludzi uczciwie pracujących. Do pracy i to ciężkiej a nie, żeby żyli na koszt podatników.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również