Wiadomości z Świętochłowic

Półkolonie "Zdrowo i sportowo". Aktywne ferie w ZSO

  • Dodano: 2023-01-27 06:15, aktualizacja: 2023-01-27 06:31

Pierwszy tydzień ferii uczestnicy półkolonii w ZSO spędzili bardzo aktywnie. Zwiedzanie Stadionu Śląskiego, ZOO, Planetarium czy lodowisko to tylko niektóre z licznych atrakcji w których brali udział.

W ZSO półkolonie zimowe organizowane są już po raz czwarty. Z każdym rokiem uczestników przybywa – tym razem było ich 104!

Cieszy nas tak duże zainteresowanie naszymi półkoloniami. Staramy się tak dostosować program, aby zarówno najmłodsi jak i ci trochę starsi uczestnicy byli zadowoleni i miło wspominali czas spędzony w murach naszej szkoły – mówi Dyrektor ZSO Marzena Grela.

Tym razem hasłem półkolonii było „Zdrowo i sportowo”. Już pierwszego dnia dla uczestników zorganizowane zostało wyjście do ZOO oraz Planetarium. Oprócz zdobycia cennych informacji uczniowie mogli aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu.

Drugi dzień to pasmo pozytywnych wrażeń. W szkole zorganizowano tor przeszkód, przez który każdy z uczestników musiał przejść a przedstawiciele „Speedway Śląsk Świętochłowice” opowiadali o historii żużla. Dzieci miały okazję przymierzyć kaski oraz usiąść na prawdziwym żużlowym motorze. Największe emocje dotyczyły wyjścia na lodowisko, gdzie Komenda Miejska Policji we współpracy ze Strażą Miejską, Państwową Strażą Pożarną, Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym oraz Harcerskim Klubem Ratowniczym Hufca ZHP Ziemi Tarnogórskiej, przygotowała „Pingwinkowe zawody 2023”. Najstarsi uczestnicy mieli za zadanie w jak najkrótszym czasie pokonać slalomem trasę wskazaną przez Organizatora. Z kolei najmłodsi mogli spróbować swoich sił w jeździe na łyżwach.

Środa była dniem odpoczynku.  Uczestnicy przedpremierowo zobaczyli film animowany „Mumie”. Dużym wyzwaniem było przyniesienie ze sobą zdrowych przekąsek, gdyż popcorn w tym dniu nie był wskazany.

Czwartego dnia półkoloniści zwiedzali Stadion Śląski. Historyczny „Kocioł Czarownic”, który niejednokrotnie gościł najlepszych polskich sportowców , był miejscem, które do tej pory większość uczniów widziała jedynie z zewnątrz. Dzięki możliwości zwiedzania obiektu, uczestnicy mogli zobaczyć szatnie dla piłkarzy, loże VIP-owskie, oraz mogli przejść tunelem jak prawdziwi piłkarze i wejść na murawę. W tym dniu odrobina śniegu wystarczyła do zorganizowania bitwy na śnieżki. W piątek, czyli w ostatni dzień półkolonii , uczestnicy wcale nie zwolnili tempa. Firma Sports4U zorganizowała dla nich warsztaty sportowe z piłki nożnej, warsztaty ZUMBY oraz warsztaty zdrowego żywienia. Półkoloniści wykonali wspaniałe plakaty dotyczące zdrowych i niezdrowych nawyków żywieniowych. Czas mijał bardzo szybko i nadszedł czas podsumowania i zakończenia półkolonii.

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominek. Zadowolone i uśmiechnięte twarze dzieci to doskonały dowód na to, że spędziły w ZSO niezapomniane chwile!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również