Wiadomości z Świętochłowic

Półmetek wakacji ze wzrostem liczby wypadków. Śląska drogówka podsumowuje

  • Dodano: 2021-08-03 06:15, aktualizacja: 2021-08-03 06:27

Policjanci ze śląskiej drogówki podsumowali pierwszą połowę wakacji. Niestety, doszło do większej ilości wypadków, w których rannych zostało również więcej osób. Cieszy fakt mniejszej, niż w ubiegłym roku liczby osób, które na drodze straciły życie. Dopiero co rozpoczęta druga połowa wakacji jest dobrym momentem aby przypomnieć, że prędkość i brawura może spowodować, że nie dotrzemy do miejsca wypoczynku...

Połowa wakacji i upalnego lata za nami

Według prognoz synoptyków najbliższe tygodnie wcale nie będą chłodniejsze. Dlatego planując wyjazdy i powroty wakacyjne warto przypomnieć, że od rozpoczęcia letniego wypoczynku na drogach województwa śląskiego doszło do 254 wypadków drogowych, w których zginęło 9 osób: 3 kierowców, 2 rowerzystów, 2 pieszych, 1 motorowerzysta i 1 motocyklista. Rannych w wypadkach zostało 291 osób. Porównując te dane do analogicznego okresu w 2020 roku, wypadków drogowych było 232, w których śmierć poniosło 19 osób, a 270 zostało rannych.

Najczęstszą przyczyną wypadków w pierwszej połowie wakacji było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz niedostosowanie prędkości do warunków ruchu oraz niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami.

Pamiętajmy, że wyjeżdżając na wypoczynek powinniśmy szczególnie zadbać o bezpieczeństwo w podróży

Podróżując własnym środkiem transportu, na nas spoczywa sprawdzenie stanu technicznego i usunięcie nawet drobnych usterek. W przypadku wyjazdów poza granice Polski, należy zadbać o wymagane wyposażenie w poszczególnych krajach (kamizelki odblaskowe, żarówki, apteczki). Rozpoczynajmy podróż zawsze trzeźwi i wypoczęci. Stosujmy przerwy w podróżowaniu Chwila nieuwagi, czy spóźniona reakcja, może mieć tragiczne skutki.

Życzymy tylu powrotów, ile wyjazdów!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również